Tag

Hamur

Milföy fırında kaç derecede pişer? İşte kolay ve pratik lezzetin pişme derecesi!

Beslenme May 10, 2023 Yorum Yok

Her çeşit tanımların odak noktası olan milföy, birçok Vakit kurtarıcımız oluyor. Konuklarımız için kısa müddette yapabileceğimiz tatlı ve tuzsuz tanımlarda kullanacağımız milföyün en Fazla merak edilen kısmı ise kaç derecede pişeceği oluyor. Pekala milföy fırında kaç derecede pişer?

Adıyaman yöresine ait soğanlı hıtap yemeği göz dolduruyor! Hıtap yemeği nasıl yapılır?

Beslenme May 01, 2023 Yorum Yok

Yöresel bir lezzet olan hıtap, Adıyaman’ın gözdesi. Soğanlı olarak tercih edilen Hıtap yemeği görünüşüyle göz dolduruyor. Adıyaman’ın yöresel hıtap yemeği nasıl yapılır gelir Bir arada bakalım.

Osmanlı mutfağının en meşhur börekleri nelerdir? 5 farklı Osmanlı böreği tarifi

Beslenme Nis 22, 2023 Yorum Yok

600 yıldan Çok ayakta kalmış Osmanlı İmparatorluğu bu uzun yıllar içinde birbirinden farklı kültürlerle, milletlerle ve coğrafyalarla olan etkileşimi en Çok mutfağına yansımış gözüküyor. Osmanlı mutfağının en ünlü börekleri nelerdir? Osmanlı mutfağının birbirinden lezzetli, pratik ve denenmiş börek çeşitlerini sizlerle paylaşıyoruz. İşte, Osmanlı mutfağından 5 nefis börek tanımı:

Çarşamba kıvratması nasıl yapılır? İşte kıyır kıyır çarşamba kıvratma tarifi

Beslenme Nis 11, 2023 Yorum Yok

Samsun’un Çarşamba ilçesine has bir Cin yiyecektir. Ünü Hudut dışına bile taşan çarşamba kıvratması, kıyır kıyır oluşuyla damaklarda unutulmaz bir tat bırakıyor. Pekala çarşamba kıvratması nasıl yapılır?

Ordu yağlısı nasıl yapılır? Meşhur tescilli Ordu pidesi tarifi

Beslenme Mar 21, 2023 Yorum Yok

İnce uzun imgesiyle ve birbirinden lezzetli İç harçlarıyla akıllarda unutulmaz tat bırakan Ordu pidesi, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil evrakı verildi. Artık size bu ünlü tescilli Ordu pidesi nasıl yapılır onun tanımını vereceğiz.

Bayatlamayan elmalı kurabiye nasıl yapılır? Farklı görüntüsüyle tam ölçü elmalı kurabiye

Beslenme Mar 08, 2023 Yorum Yok

Son vakitlerde imgesiyle göz dolduran elmalı kurabiyeler hayli tanınan. Uzun bir Vakit bayatlamamasıyla da tercih edilen elmalı kurabiyeler, tam ölçü kullanıldığı taktirde ağızda unutulmaz bir tat bırakıyor. Pekala bayatlamayan elmalı kurabiye nasıl yapılır? İşte imajıyla göz dolduran elmalı kurabiye tanımı.