Erken Yaşlanmanın Nedenleri

Genel, Güzellik, Sağlık Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Erken yaşlanmanın nedenleri

Yaşlanmayı geciktirmek adına bir sürü kozmetik ürünü satın alıyoruz. Gündüz kremi gece kremi ama bunlar yerine aslında yaşlanmayı geciktirmek kendi elimizde farkında değiliz.

Aslında yaşlanmanın en büyük düşmanından biri de uykusuzluktur.  Uzun süre aynı şekilde kalmak yaşlanmaya yol açar. Bunun yanında bir de çok uyumakta yaşlanmaya yol açar. Uykumuzu düzenli hale getirmemiz lazım. Her gün aynı saatte uyuyup aynı saatte kalkmalıyız. Bu işlemi her gün rutin hale getirmeliyiz.   Bir diğer yaşlanma sebebi ise cilt tipinden kaynaklanır. Eğer ki özellikle kuru bir cilt tipine sahip iseniz erken yaşlanmanız kaçınılmazdır. Özellikle kuru cilt tipleri devamlı olarak nemlendirici kullanmaları gerekir. Bunun yanında cildinizin kurum olmasının en büyük sebebi ise vücudunuzun susuz kalmasıdır. Günde en az 8 -10 bardak su tüketmeniz gerekir. Alkol tüketimini bırakmanız lazım. Ama eğer ki ben erken yaşlanmak istiyorum derseniz o ayrı. Alkol tükettiğimiz zaman yüzümüz şişer ve şiş indiği zaman yüzümüzün gerilmesine yol açar. Ayrıca yanında baş ağrısı da cabası. Ve gerilen bir yüz baş ağrısı erken yaşlanmanıza yüzünüzün kırışmasına yol açar.

Yüz mimikleri yapmaktan kaçınmalıyız. Yüz mimikleri küçük yaştan başlar. Eğer ki sizi biri uyarıyorsa o hareketi yapmaktan vazgeç yoksa yüzün kırışır bu hareketlere yüz mimikler diyoruz ve gün içinde dikkat etmelisiniz farkında olmadan da yapma ihtimaliniz çok yüksek bu hareketleri bırakmalısınız.

Ve hayatınızdan hem sağlığınız açısından hem de erken yaşlanmak istemiyorsanız stresi bırakın!

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir