Erken Kırışmanın 5 Nedeni

Genel, Güzellik, Sağlık Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Kadınların neredeyse en fazla korktuğu konu kırışıklıklardır. Kadınlar yüzlerinin, boyunlarının ve ellerinin kırışmasından korkarlar. Çünkü kırışıklık yaşlanmanın 1 numaralı belirtisidir

Bir önceki makalemizde elma ile kırışıklıklarınızı yavaşlatabileceğinizden bahsetmiştik. Ancak kırışıklıkların sebebini hiç düşündünüz mü ?

Erken Kırışmanın Nedenleri

Kadınların en önemli varlığı yüzünüzün erken yaşta kırışmasının 5 sebebi uzmanlar tarafından açıklandı.
Özellikle bir çok kadının farkında olmadan yaptığı günlük alışkanlıklar yüzünüzün erken kırışmasına sebep oluyor.

-Yüzünüze kesinlikle baskı yaparak uyumayın. Uyuyabiliyorsanız kesinlikle sırt üstü uyumayı deneyin. Çünkü yüze baskı yaparak uyuduğunuzda yüzünüzdeki çizgiler ortaya çıkıyor.

-Güneş koruyucu kullanmayhı kesinlikle unutmayın. Her an çantanızda, elinizin altında bir güeş koruyucusu bulunsun. Araba sürerken bile güneş kokruyucu kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Nemlendiricilerinizin içine de güneş koruyucu ekleyebilirsiniz.

-Yüzünüzü çok fazla yıkamamalısınız. Çünkü yüzünüz yıkadıkça kurur ve nemsiz kalır. Kuru ciltler yağlı ciltlere göre çok daha hızlı yaşlanır.

-Pudrayı sürerken abartmamalısınız. Pudra cildi matlaştırır Kuru görünüm sağlar. Pudra kullanımını kesinlikle abartmamalısınız. Kararnda, az miktarda kullanımınız cilt için çok daha yararlıdır.

-Fazla mimik hareketleri yzünüzdeki çizgilerin daha hızlı belirginleşmesine sebep olur.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir