Engelli gencin milletvekili olma hikayesi film oldu! ‘Buğday Tanesi’ 2 Aralık’ta sinemalarda

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 09, 2023 Yorum Yok

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın hayata tutunma uğraşı duygulandırdı. Sinema üzere hayatı olan Bayram, ak perdeye taşınarak Türkiye’de bir unsur imza atılıyor. “Buğday Tanesi” sineması, 2 Aralık’ta sinemaseverlerle buluşacak.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın, şimdi bebekken buğday tarlasında çıkan yangından Dolayı bedeninde kalıcı yanıkların oluşması ve ellerini kaybetmesi onu güçlü bir hayat imtihanına soktu. Bayram’ın ümit ve çaba dolu kıssası Doğan umut Karaca’nın direktörlüğünde ak perdeye taşınıyor. Buğday Tanesi sinemasının galası 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleşecek.

Başrolünde Kutsi’nin yer aldığı sinemanın geliri ile İstanbul’da bir manisiz Ömür merkezi kurulması amaçlanıyor.

Serkan Bayram’ın danışmanlığında Volkan Kapkın tarafından senaryosu kaleme alınan sinemanın yapımcılığını ise Pro-In Production imzası taşıyor.

Filmin oyuncu takımında Kutsi’nin yanı Dizi Erkan Bektaş, Yeliz Akkaya ve Deniz Arna rol alıyor. Sinemanın müzikleri ise Yıldıray Gürgen’e ilişkin.

Buğday Tanesi

‘BUĞDAY TANESİ’ 6 FARKLI ÜLKEDE DAHA GÖSTERİME GİRECEK

Çekimleri İstanbul’da ve Ankara’da gerçekleştirilen sinema, Türkiye’nin yanı Dizi 6 farklı ülkede daha izleyici ile buluşacak.

Bu sinemayla rol model olmayı amaçladıklarını kaydeden Bayram, “İçeriğinde Cumhurbaşkanımızın yaklaşık yirmi sene boyunca engellilerle yakından ilgilenerek gerçekleştirdiği sessiz ihtilali de aktardık. Bu sinema ayrıyeten Türk siyasi tarihinde, Türk sinema tarihinde de bir prensip imza atacak. En az 10 milyon gişe geliri elde edeceğimize inanıyorum. İnsan odaklı bu sinema, dört duvar ortasında kalacakken, hayata tutunmuş, uğraş vermiş Serkan gibilerin, topluma nasıl yararlı olunabileceğini gösteren bir ümit sineması. Bu sinema sayesinde bir engelli kardeşimiz dahi, hayata tutunma azmini gösterirse sinema gayesine ulaşmış olacak” sözlerini kullandı.

Buğday Tanesi 2 Aralıkta sinemalarda

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir