En iyi çocuk scooter nasıl seçilir? İyi bir scooterda olması gereken özellikler nelerdir?

Beslenme, Genel, Sağlık May 04, 2023 Yorum Yok

Türkçe ismi mobilet olan scooter, nihayet vakitlerde tekerlekli cümbüş araçları ortasında çocuklar tarafından en Fazla tercih edilenlerin başında yer alıyor. Scooter’ların çocuklar için gelişim çağı dayanağı olduğu belirtilirken ebeveynler “En âlâ çocuk scooter nasıl seçilir?’ sorusunun yanıtını arıyor. Pekala en güzel çocuk scooter nasıl seçilir? Yeterli bir scooter’da olması gereken özellikler nelerdir?

Cemreler düştü, hıdırellez bahara kapı açtı. Havaların ısınmasıyla Bir arada pek Fazla anne-baba çocuklarıyla Bir arada Faaliyet planları yapmaya başladı. Bilhassa yürüme çağını atlatmış olan minik çocukları için gelişimi Olumlu istikamette etkileyecek araçlar araştırılıyor. nihayet yıllarda tekerlekli scooter’ların popülaritesi epeyce arttı. Hem eğlendiren hem de çocukların bacak kaslarını güçlendiren ve birebir vakitte iskelet yapısını sıkıntısız bir formda gelişime sokan bu araçlar uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Bu haberimizde çocuklarınız istediği çeşitten scooter’ları seçebilmeniz için size Yardımcı olabilecek fikirler sunduk. Çocuğunuza düzgün bir scooter seçmek istiyorsanız kimi özelliklere dikkat etmenizde hem Emniyet açısından hem de sıhhat açısından Ehemmiyet taşıyor.

En yeterli çocuk scooter nasıl seçilir?

ÇOCUĞUNUZUN YAŞINA, UZUNLUĞUNA VE KİLOSUNA NAZARAN SCOOTER SEÇİN!

Yaş: Çocuğunuzun yaşına Müsait bir scooter seçin. Çoklukla 2 yaşından Aka çocuklar rahatlıkla scooter kullanabilirler.

Tekerlek sayısı: Çocuğunuzun yaşına ve istikrar marifetlerine nazaran tekerlek sayısını seçin. Genç çocuklar için 3 yahut 4 tekerlekli scooter modelleri daha Müsait olabilir, lakin daha Aka yaştaki çocuklar ve istikrar hünerleri daha âlâ olanlar için 2 tekerlekli modeller de düşünülebilir.

Koruma aksesuarları: Çocuğunuzun scooter’a binmeden Evvel kask, bileklik ve dizlik üzere hami aksesuarları kullanması gerekir. Bu, Önemli yaralanmaları önlemek için kıymetlidir.

NOT: Ayrıyeten çocuğunuzun kolaylıkla kullanabileceği, taşıması ve saklaması kolay olan bir scooter seçmenizde daha yararlı olacaktır. Bu durum çocuğunuzun inançlı bir formda eğlenmesini sağlayacaktır.

çocuk scooter nasıl seçilir?

İYİ BİR ÇOCUK SCOOTER NASIL SEÇİLİR?

“Çocuğum yeterli ve kaliteli bir scooter’a sahip olsun” diyorsanız şu noktalara dikkat etmelisiniz:

Malzeme kalitesi:Çocuğunuzun güvenliği için scooter’ın materyal kalitesine İtina göstermelisiniz.

Tekerlekler: Düz bir tabanda scooter kullanılacaksa lastik tekerlekli modeller daha düzgün bir yol tutuşu sunar.

Platform genişliği:Çocuğunuzun kaygan olmayan ve geniş platformlar üzerinde rahat duruşu için platformun geniş olması değerlidir.

Ağırlık: 4 yaşından Ufak çocuklar için hafif plastik materyalden yapılmış scooter modelleri, daha Aka çocuklar için ise metal modeller daha Müsait olabilir.

Ayarlanabilir direksiyon:Boyu ayarlanabilen direksiyonlar büyüme çağında olan çocuklar için İdeal sürüş tutuşunu sağlar.

Boyutlar: Scooter boyutları çoklukla 80 cm’den 1 metre 20 cm’ye kadar çıkabilir. Çocuğunuzun uzunluğuna Müsait bir model seçmelisiniz.

Scooter direksiyon ve fren denetimi nasıl olmalı

SCOOTER’LARDA DİREKSİYON VE FREN DENETİMİ NASIL OLMALI?

Scooter’ın Dava ve sağlam bir halde kullanılabilmesi için direksiyon ve fren denetiminin hakikat olması gerekir.

Direksiyon: Ayarlanabilir bir direksiyon scooter’ın daha denetimli tutulmasını sağlar. Ayrıyeten direksiyon, çocuğunuzun uzunluğuna nazaran ayarlanması onun istikrarda durmasını kolaylaştıracaktır.

Fren denetimi: Fren denetimi olan scooter modelleri çocuğunuzun inançlı sürüş yapmasını sağlar.

Psikomotor gelişim: 2 yaşından itibaren kullanılabilen scooter modelleri, çocuğunuzun psikomotor gelişimine ve öğrenmesine Yardımcı olur.

Koordinasyon: El, ayak ve göz uyumunu sağlayan scooter modelleri, çocuğunuzun doğal gövde hareketlerine Ahenk sağlar.

Taşıması kolay: Hafif bir scooter seçmek hem sizin hem de çocuğunuzun scooter’ı rahat taşımasını sağlar. Ayrıyeten, kolay kurulan ve katlanabilen scooter modellerinden de seçim yapabilirsiniz.

Bu özelliklere dikkat ederek, çocuğunuz için İdeal bir scooter seçerek, onun sağlıklı ve eğlenceli bir formda scooter kullanmasını sağlayabilirsiniz.

scooter kaç tekerlekli olmalı

SCOOTER KAÇ TEKERLEKLİ OLMALI?

  • Küçük yaştaki çocuk için ön kısmında birden Çok tekerlek olan scooter modelleri daha istikrarlı ve inançlıdır.
  • İki tekerlekli ön kısım ve Biricik tekerlekli arka kısım olan modeller da mevcuttur. Daha yaygın olan iki tekerlekli modeller daha ustalaşmış şoförler içindir.
  • En klasik modeller ise önde ve geride Biricik tekerlekli modellerdir ve çoklukla sürüş istikrarını kazanmış şoförler tarafından kullanılır.

TEKERLEK VE SCOOTER BÜYÜKLÜĞÜ NASIL OLMALI?

  • Büyük tekerlekli scooter modelleri (180, 200, 230 mm) uzun aralarda daha uygun sürüş yapabilir, çarpma tesirlerini azaltır, kasis ve kıvrımları daha kolay alır ve çoklukla daha geniş bir board sunar. Bununla birlikte, taşımak için ağır (4.5-6 kg arası), ağır trafikte güç geçer ve dönüş kabiliyeti daha azdır.
  • Küçük tekerlekli scooter modelleri (100-145 mm) ise daha kolay hızlanır ve yavaşlar ve daha kolay Menkul (4 kg altı). Lakin daha Çok titreşim hisseder ve Beden daha küçüktür.
  • Scooter board büyüklüğü ve genişliği konusunda, Aka board’lu scooter modelleri biniş ve iniş açısından rahattır ve ayak konumunuzu değiştirebilirsiniz. Ufak board’lu scooter’lar ise daha az yer kaplar, daha hafiftir, hızlanma ve yavaşlama daha kolaydır ve dönüşler daha süratlidir.
  • Board yüksekliği, itmeyi kolaylaştırır, fakat istikrar açısından daha güç olabilir.

scooter süspansiyon ve fren sistemleri

Scooter’ın süspansiyon ve fren Sistemleri:

Scooter’ın süspansiyon sistemini çocuğunuza nazaran seçebirsiniz. Süspansiyon, Özellikle dalgalı ve kırık yollarda, çarpmaları azaltırken, scooter’ı ağırlaştırır ve daha komplike hale getirir. Uzun ve şiddetli yollarda avantajlı olabilir, fakat bu durumda da taşınması gereken ve kısa aralarda avantajsız olabilir.

Scooter’’arın fren sistemi çoğunlukla arka tekerlek üzerinde ayakla basılan ayak frenidir. kimi el frenli scooter modelleri de bulunabilir. Lakin Hız yapılmıyorsa, scooter’ı ağırlaştıracağı için el freni tercih edilmez.

Katlanabilir scooter modelleri ve Gerekli ekipmanlar;

Çocuğunuz için Müsait bir katlanabilir scooter seçerken bu özelliklere dikkat etmeniz hem sizin için hem de çocuğunuz için Aka avantaj sağlayacaktır.

Katlama yeri: Scooter’ın katlanması kolay ve inançlı olmalıdır. Kilit sistemi de sağlam olmalı ve esnememelidir.

Malzeme kalitesi: Scooter’ın gereci güçlü ve inançlı olmalıdır. Ayrıyeten, kolay temizlenebilir ve uzun müddetli kullanım için Müsait olmalıdır.

Koruma aksesuarları: Çocuğunuzun scooter’a binmeden Evvel kask, bileklik ve dizlik üzere esirgeyici aksesuarları kullanması gerekir. Bu, Önemli yaralanmaları önlemek için kıymetlidir.

Ağırlık: Çocuğunuzun rahatlıkla taşıyabileceği bir tartıda scooter tercih etmelisiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir