Emine Erdoğan’dan Sürdürülebilir Yüzyıl Zirvesi’nden paylaşım

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 15, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sürdürülebilir Yüzyıl Doruğu ve mükafat Merasimi’ne katıldı. Programda konuşan Emine Erdoğan “Türkiye’nin yeni yüzyılı ideali bir istikbal seyahatidir. Bu seyahatte tarım, sanayi, ticaret, sıhhat üzere birçok dalı içine Meydan Aka bir dönüşüm gerekiyor. Bu noktada üretimi gerçekleştiren Amel dünyamızın katkısı nihayet derece önemli” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan, Turkuvaz Medya Kümesi’nin iktisat mecmuası Inbusiness tarafından Turkuvaz Medya Center’da düzenlenen “Sürdürülebilir Yüzyıl Doruğu ve mükafat Töreni”ne katıldı. Tüketimin Ömür kültürü haline geldiği bir çağda yaşandığını Anlatım eden Erdoğan, “Bir kapital olarak görülen ve kaynakları sınırsızmış üzere tüketilen yeryüzünün, milyonlarca canlıya konut sahipliği yapan ortak meskenimiz olduğunu unutmuş durumdayız.” dedi.

Emine Erdoğan Sürdürülebilir Yüzyıl Doruğunda konuştu

Emine Erdoğan Sürdürülebilir Yüzyıl Doruğunda konuştu

“İSRAF EDİLEN BESİNLER 2 MİLYAR BEŞERE YETECEK SEVİYEDE”

Yalnızca topraktan sofraya kadar ortaya çıkan Besin kaybının önlenmesinin, açlık ve sıhhatsiz beslenme tehdidini ortadan kaldırmaya kâfi göründüğünü kaydeden Emine Erdoğan, “Bugün dünyada israf edilen besinlerin 2 milyar beşere yetecek kadar yani açlık sıkıntısını büsbütün ortadan kaldırabilecek düzeyde olduğunu biliyoruz. Böylesi bir durumda kendi çıkarlarının önüne insanlığın ortak kaygısını koyan sizler sürdürülebilir yüzyılı inşa eden öncülersiniz. Yeryüzünü istikbal kuşaklara bırakılacak bir emanet olarak gören medeniyetimizin dünyaya Örnek teşkil edecek tezahürlerisiniz” diye konuştu.

Emine Erdoğan Sürdürülebilir Yüzyıl Tepesinde kurum Osman oyuncularıyla bir ortaya geldi

“BİZLER, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ KÜLTÜREL BİR MİRAS OLARAK ÖZÜMÜZDE TAŞIYORUZ”

Ayrıca Erdoğan, iklim değişikliğinin sarsıcı sonuçlarıyla yüzleşirken insanların Etraf hassaslığının geçmişte rastlanmayan bir süratle artmasının, bu karamsar tablo karşısında umutları tazelediğini belirtti. Erdoğan, “İçinden çıkılmaz görünen bu sistemi dönüştürecek yeni tahlil yolları sunabilecek İmkan ve kabiliyet, sahip olduğumuz inanç ve kültür dünyamızın temelinde yatıyor. Yarın kıyametin kopacağını bilse bile elindeki fidanı dikmeyi öğütleyen bir peygamberin ümmeti olarak asla pes etmemek gerektiğini biliyoruz. ‘Nehir kıyısında bile suyu tasarruf et’ buyruğu, dünyaya ve kaynaklara nasıl bakmamız gerektiğini asırlar öncesinden öğretiyor. Çoğumuz, büyüklerimizden duyduğumuz ‘artsın eksilmesin, taşsın dökülmesin’ duasını hatırlarız. Rahmetin kimi Biricik bir pirinç adedine bağlı olabileceği, iki şahsa yetenin üç bireye de yetebileceği inancıyla yetiştik. Mutfağında tarhana çorbası olan, meyve kabuklarından şifalı turşu ve şerbet yapan bizler, sürdürülebilirliği kültürel bir miras olarak özümüzde taşıyoruz” tabirlerini kullandı.

Emine Erdoğan Sürdürülebilir Yüzyıl Zirvesi

Emine Erdoğan Sürdürülebilir Yüzyıl Zirvesi

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir