Emine Erdoğan’dan Sıfır Atık Projesi! “Doğa Değişmeden biz değişmeliyiz”dedi! Kitap gelirini…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 07, 2023 Yorum Yok

Emine Erdoğan önderliğinde 6 Yıl Evvel hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi’nin kıssası kitap oldu. “Doğa Değişmeden biz değişmeliyiz” diyen Emine Erdoğan’ın Sıfır Atık Projesi’nin bütün telif geliri ise Depremzedelere bağışlanacak.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi 2017’de hayata geçirildi. Bu süreçte toplumun bütün kısımlarını bir çatı altında toplaması nedeniyle de  Türkiye’nin en Aka Etraf hareketi olarak tanımlandı. Turkuvaz Kitap tarafından Sümeyra Kılınç’ın editörlüğünde, “Sıfır Atık Hareketi” ismiyle kitaplaştırıldı. Kitabın alt başlığına Emine Erdoğan için “Ödüllü Sıfır Atık Hareketi’nin Savunucusu” yazıldı.

Emine Erdoğan sıfır atık projesi

GELİRLER DEPREMZEDELERE

Dört kısımdan oluşan kitap, tüm telif geliri, İçişleri ile Sanayi ve Teknoloji bakanlıklarının uyumunda Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen vatandaşların barınma muhtaçlıklarını karşılamak hedefiyle başlatılan Konutum Meskenin Olsun Kampanyası’na bağışlanacak.

Emine Erdoğan önderliğinde Sıfır Atık Projesi

“DOĞA DEĞİŞMEDEN BİZ DEĞİŞMEŞLİYİZ”

Kitabın ön kelamında Emine Erdoğan’ın ön kelamına yer verildi. Ön Laf de global ısınmanın gidişatında kaybettiklerimize değinen Emine Erdoğan, “Küresel ısınma sebebiyle iklim istikrarımızı, mevsimlerimizi kaybediyoruz. Yok olan, çocuklarımızın, torunlarımızın dünyası. Hiçbirimiz bu gidişata seyirci kalamayız. Evlatlarımıza yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorsak tabiat değişmeden biz değişmeliyiz. Bugün gayemiz, unutulmaya Çehre tutmuş atıksız Ömür şuurunu Sıfır Atık Hareketi’yle canlandırırken deneyimlerimizi dünya ile paylaşmak. Ülkemizin her yanında atıksız Ömür şuurunun kök salmaya başladığını gözlemliyor, fakat bununla yetinmiyor, daha Çok çalışmaya devam ediyoruz.” cümlelerine yer verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir