Emine Erdoğan Ukrayna’dan getirilen yetim çocuklarla buluştu

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 10, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ukrayna’dan Türkiye’ye getirilen yetim çocuklarla bir ortaya geldi. Erdoğan, toplumsal medya hesabından Ukraynalı çocuklarla çekildiği kareleri yayınladı.

Geçtiğimiz Şubat ayından beri Rusya’nın Ukrayna düzenlediği taarruzlardan sonra iki ülke ortasında çıkan Cenk bütün Dünya gündeminde yer aldı. Bu savaşta birçok Ukraynalı vatandaş hayatlarını kaybederken birçoğu da ülkelerini terk etmek zorunda kaldı. Bu durumda Türkiye, Tekrar mazlumun yanında oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ukrayna’dan getirilen yetim çocukları bağrına bastı.

Emine Erdoğan Ukraynalı yetim çocuklarla buluştu

“SAVAŞIN EN TEMİZ MAĞDURLARI ÇOCUKLAR”

Çocuklarla buluşan Erdoğan, toplumsal medya hesabından paylaşım şu tabirlerle paylaşım yaptı:

“Yıkım ve gözyaşı ile sınanan Ukrayna’da, savaşın en pak mağdurları çocuklar. Yaralarına merhem olmak, insanlık ödevimiz. Ülkemizde Konuk ettiğimiz ortalarında Özel ihtiyaçlı çocukların da olduğu Ukraynalı yetim yavrularımızı Ankara’da kaldıkları Sevgi Evi’nde ziyaret ettim.”

Emine Erdoğan Ukraynalı çocuklarla oynadı

Emine Erdoğan

Yetim çocukların rehabilitasyon süreçlerinin devam ettiğini söyleyen Erdoğan, “Rehabilitasyon süreçleri devam eden çocuklarımızı Mesut görmek içimizi rahatlattı. Eğitim ve sıhhat başta olmak üzere her alanda muhtaçlıklarının karşılanması için Aka bir İtina gösteriliyor. Olena Zelenska Hanımefendi’nin emaneti emin ellerde” ifadelerini kullandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir