Emine Erdoğan ‘Dünya Sıfır Atık Günü’nde BM’nin özel davetinde konuştu

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 30, 2023 Yorum Yok

Sıfır Atık projeleriyle dünyaya Örnek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eli Emine Erdoğan, 30 Mart Dünya Sıfır Atık Günü için BM’de düzenlenen Özel oturuma Davet edilmişti. BM’de Sıfır Atık Projesi’yle ilgili konuşma yapan Erdoğan, New York’ta Azerbaycan Meclis Lideri Sahibe Gafarova ile Türkevi’nde bir ortaya geldi.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Her fırsatta Sıfır Atık’ın kıymetine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, BM’nin düzenlediği 30 Mart Dünya Sıfır Günü Özel oturumuna katılmak için New York’a geldi. Erdoğan burada kardeş ülke Azerbaycan’ın Meclis Lideri Sahibe Gafarova ile Türkevi’nde buluştu.

Emine Erdoğan New Yorkta Azerbaycan Meclis Lideri Sahibe Gafarova ile buluştu

“SIFIR ATIK ÇALIŞMALARIMIZ KISA MÜDDETTE TÜM DÜNYAYA YAYILDI”

Öte yandan BM’de konuşan Erdoğan, öncülüğünde başlattığı Sıfır Atık Projesi çalışmasının kısa mühlet içerinde bütün ülkeye gerisinde bütün dünyaya yayıldığını aktardı.

“İKLİM KRİZİ İLE ORTAK ÇABADA HEMFİKİRİZ”

Erdoğan, bahse ait toplumsal medya hesabından şu halde paylaşım yaptı:

“Sıfır Atık ile ilgili tecrübelerimizi paylaştık. Etraf sıkıntılarının bütün dünya ülkelerinin sorumluluğunda olduğu konusunda ve iklim krizi ile ortak çabada hemfikiriz.

Emine Erdoğan Dünya Sıfır Atık Günü için BMnin davetine katıldı

Başsağlığı dilekleri ile BM’de eş sunucu olarak gösterdikleri takviye için Sahibe Gafarova Hanım’a ve onun nezdinde can Azerbaycan halkına teşekkür ediyorum.
@Az_Spiker @MevlutCavusoglu”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir