Elon Musk çalışanların yemeğine göz dikti: Belki de yemek yapmayı öğrenmeliler!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 15, 2022 Yorum Yok

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’ın çalışanlarına sunduğu ‘ücretsiz yemek’ hakkını Geri almak istediğine dair çıkan argümanlar toplumsal medyada yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Eski üst seviye çalışanlarına ateş püsküren Musk “‘Belki de Yemek yapmayı öğrenmeliler” dedi.

Sosyal medya platformu Twitter‘ı 44 milyar dolara satın Meydan Tesla ve SpaceX CEO‘su Elon Musk, şirketi devraldıktan sonra yaptığı atılımlarla gündemden düşmüyor. Binlerce çalışanı işten kovan ve proje teslim tarihlerinde Misli hallere bürünen Musk, çalışanlarına sunduğu ‘ücretsiz yemek’ konusunda Değişik bir karar aldı. Dünyaca Ünlü gazete New York Times‘ın 11 Kasım’da yayımlanan “Kaosun iki haftası: Elon Musk’ın Twitter’i Devralmasının İçyüzü” isimli haberinde yer Meydan bilgilere nazaran Musk, çalışanlarına verilen fiyatsız kahvaltı ve öğlen yemeğini artık paralı yapmak istiyor.

Elon Musk

“BAŞARISIZLIĞIN BEDEN BULMUŞ HALİ”

Bu haberin akabinde toplumsal medya kullanıcıları tarafından Misli bir formda eleştirilen Musk, “Çalışanların dörtte üçünü işten çıkardı. Artık başkalarını açlıktan öldürmeyi planlıyor. Başarısızlığın gövde bulmuş hali” yorumlarına sessiz kalmadı ve “Ofise neredeyse hiç kimsenin gelmediği göz önüne alındığında bu Özellikle tuhaf. nihayet 12 ayda servis edilen öğlen yemeği başına varsayımı maliyet 400 dolardır” formunda paylaşımda bulunarak kendisini savundu. 

Elon Musktan fiyatsız Yemek tartışması

“ELON MUSK PALAVRA SÖYLÜYOR”

Musk şirketi devraldıktan sonra işten ayrılan eski Twitter İş Dönüşümü reis Yardımcısı Tracy Hawkins ise Musk’ı yalanlayarak “Bu bir palavra. Bu programı, Elon Musk için çalışmak istemediğim için bir hafta Evvel istifa edene kadar ben yürütüyordum. Kahvaltı ve öğlen yemeği için şahıs başı günde 20-25 dolar harcıyorduk. Bu, çalışanların öğlen yemeği ve toplantılar sırasında işlerine devam etmesini sağlıyordu. Ofislerde iştirak yüzde 20-50 arasındaydı” dedi. 

Elon Musk ve Tracy Hawkins Twitterda tartışmaya girdi

Hawkins’in paylaşmına hiç vakit kaybetmeden Cevap veren Musk ise “Yanlış. Twitter, San Francisco merkez binasındaki Yemek servisi için yılda 13 milyon dolar harcıyor. Kayıtlar en yüksek doluluk oranının yüzde 25 olduğunu, ortalama doluluk oranının ise yüzde 10’un altında olduğunu gösteriyor. Kahvaltı yapan çalışandan daha Çok kahvaltı hazırlayan insan var. Binada kimse olmadığı için akşam yemeği vermeye bile tenezzül etmiyorlar” biçiminde karşılık verdi. Twitter’in yeni CEO’su ile eski çalışanları ortasında çıkan münakaşa toplumsal medya kullanıcılarını da ikiye böldü. 

Elon Musk ve Tracy Hawkins toplumsal medyada tartıştı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Askıda kedi uygulaması hayata geçti!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir