Dursun Karaca vefat etti! meşhur müziklerin gizli kahramanı hayata gözlerini yumdu

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 05, 2022 Yorum Yok


Türk sanat müziğinin sevilen ismi Haysiyet Akay, Türk sanat müziğinin gizli kahramanı Ünlü bestekar Dursun Karaca’nın vefat ettiğini duyurdu.

TRT repertuvarında Fazla sayıda bestesi olan Türk sanat müziğinin Kıymetli bestekarı Dursun Karaca’nın vefat ettiği öğrenildi. Istırap haberi ise Türk sanat müziği ses sanatkarı Haysiyet Akay duyurdu. 

dursun karaca

ACI HABERİ MESLEKTAŞI DUYURDU…

Akay “Muazzez Abacı’nın yorumladığı “Bitmemiş Gibi” ve Zeki Müren’in yorumladığı “Beni Kalbinde Ara” üzere, TRT repertuvarında yer Meydan birçok sevilen yapıtın bestekârı Dursun Karaca’yı, bugün 4 Kasım 2022 Cuma günü kaybettik. Birebir vakitte 1984- 1989 yılları ortasında İstanbul Sarıyer Belediyesi Öbür Yardımcısı olarak vazife yapmış, 1989 yılında MESAM Yönetim Konseyi Murahhas Üyeliği ve genel Sekreterliği vazifesine getirildi ve 2000 yılına kadar 11 Yıl MESAM genel Sekreteri olarak vazife yaptı. değerli bestekârımızın cenazesi, 05 Kasım 2022 Cumartesi günü öğlen namazını müteakip Sarıyer Merkez Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra, nihayet seyahatine uğurlanacak ve Kilyos Mezarlığı’na defnedilecektir. Ailesine, sevenlerine ve Türk sanat müziği topluluğuna başsağlığı dilerim.” notuyla sevenlerine Tasa haberi verdi.

dursun karaca

TAKİPÇİLERİNDEN TESELLİ YAĞDI

Dursun kara ile olduğu bir kareyi de toplumsal medya hesabından paylaşıma sunan Akay, Fazla üzgün olduğunu lisana getirirken, takipçilerinden teselli yağmuru geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Yepyeni bir aile dizisi: Hoş Günler dizisi fragmanı…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir