Doğal Saç Bakımı

Güzellik, Sağlık Ağu 16, 2022 Yorum Yok

Doğal saç bakımı: boyalardan röfleden işlem görmüş saçlar yıpranır ve kuru kötü görüntüye sebep olur. Kuaför ve saç bakım merkezlerine oldukça pahalı ürünlere para vermeden evde yapacağınız doğal işlemlerle de ışıl, ışıl bakımlı saçlara sahip olmak mümkün. Saç bakım olayında önemli olan ısrarla tekrar ne kadar sık tekrar edilirse sonuç o kadar başarılı olur. Pahalı kozmetik ürünlerinde bulunan kimyasal maddelerin birçoğu saçı onarmasıyla birlikte bazen tene zarar verme olasılığa da vardır saç dersinde yanma kızarma gibi, hem cebimize hem de doğal olan yöntemler her zaman daha başarılı sonuçlar doğurur. Doğal saç bakımında önemli olan saçları parlatmak kurumasını önlemek onarmak daha sağlıklı saçlara kavuşmaktır.

Yumurta ile saç bakımı: protein açısından zengin olan yumurta saçlara ışıltı verir ve saça parlaklık verir. Ve kurumuş saç dersini nemlendirir. Haftada 1 olarak 2 yumurtayı saçınızın çokluğuna göre köpürene kadar çırpın ve saç dersinize saçınıza masaj olarak uygulayın 20-30 dakika kadar saçınızda bekletin ve ılık ya da soğuk su ile yıkayın.

Saç ve saç derisi temizliği: koparak dökülmeler kırılmalar saç derisi pisliği tıkanması sonucu saçlar bakımsızlaşır kurur ve cansız görüntüye sahip olur. Hafta da iki kez 3 4 litre suya 1 su bardağı elma sirkesini ekleyin ve şampuandan sonra durulayınız. Elma sirkesi saça ışıltı verir canlılık kazandırır ve saç derisini doğal yollardan temizler.

Kaynak su: saçı çok sıcak ve kaynar su ile yıkamamak gerekir kaynar su ile yıkanan saçlar cansız görünür ve saç dersinde kurumaya kepeklenmeye yol açar en ideal ılık su ile yıkamak ve haftada 3 4 kez saçları yıkamak.

Bal : boyadan röfleden kuruyan yağlanan ve kepeklenen saçlara en iyi çözüm bal. 1 yemek kaşığı balı 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak saça uygulayıp 1 saat sonra ılık su ile durulanır. Ayda 2 kez uygulamak mümkündür.

Saçları doğal kurutun: banyodan çıktıktan sonra fön ile kurutmayı ısı ile karşılan saç kuru ve kabarır havlu ile fazla suyu aldıktan sonra kendi kendine kurumasını bekleyin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir