Depresyondan Kantaron Ve Hardal İle Kurtulun

Beslenme, Genel, Sağlık Eyl 04, 2022 Yorum Yok

Depresyon genelde şarkılara ya da şakalara konu olsa da asla o kadar basit bir hastalık değildir. Birçok psikiyatri hastalarının da kendi hastalıkları ile beraber taşıdığı bir hastalık çeşidir. Bir şizofreni ya da anksiyete hastası aynı zamanda depresyon hastası da olabilir. Depresyon hasta olmayanlarda da bulunabilir. Çok çeşitli şekillerde varlığını sürdüren yaygın bir hastalıktır.

Depresyon kilo almaya ve bitkinliğe neden olmaktadır. Kabızlıktan tutun da adet düzensizliğine, enfeksiyonlara ve laterji durumlarına da neden olmaktadır. Profesyonel yardım şarttır ancak bitkilerin gücünden de yararlanarak bu durumun biraz üstesinden gelebilirsiniz.

Depresyon tedavisinde kullanılacak bitkiler ve yöntemler

Kantaron, melisa ve damiana bitkisi genel bir antidepresandır. Bunlarla hazırlayacağınız çay rahatlatıcı etki yapacaktır. Günde 3-4 defa içebilirsiniz. Her bir fincan için alacağınız ölçek 2 tatlı kaşığı olmalıdır.

– Eğer rahatlayamıyorsanız o zaman da takke otu kullanın. Tansiyona bağlı ve stres kaynaklı baş ağrıları çekiyorsanız da kestere kullanın. Ayrıca da fesleğen ile yemek yapmak da ruhunuzu besler. Bol bol yulaf yiyin.

– Ginseng bitkisi de kapsül ya da tablet halde bulunmaktadır. Bu da depresyona iyi gelmektedir. Ayrıca hardal, centiyan ve kara çalı bitkiler de depresyonla uğraşırken size yardım edecek bitkiler arasındadır.

– Kanaron bitkisi antidepresandır. Prozac isimli ilaçla aynı etkiye sahiptir. İltihaplanmaya karşı analjezik ve antiseptik olarak kullanılır. Kantaron aynı zamanda sinir sistemini güçlendirir.

– Kantaron yağı bağışıklığı güçlendirerek AIDS’e karşı savaşır.

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir