Depremzedeler için Türkçe, İngilizce ve Urduca dayanışma şarkısı: Ey Türkiyem

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 06, 2023 Yorum Yok

Şubat ayında Türkiye’yi sarsan sarsıntılar sonrası milyonlar el ele verdi. Yurt içi ve yurtdışında düzenlenen yardım kampanyaları devam ederken kimi Ünlü isimler depremzedelere moral vermek için harekete geçti. meşhur müzikçi Davut Güloğlu, ABD’li Ünlü sanatçı Della Miles ve Pakistanlı Ünlü müzikçi Abrar Ul Haq düetiyle zelzeleden etkilenen vatandaşlar için “Ey Türkiye’m” yapıtı seslendirildi.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Asrın felaketi olarak nitelendirilen zelzeleler 11 vilayette birden yıkımlara ve can kayıplarına Sebep olurken bütün Türkiye Biricik Yürek olarak bölgelerde çabuk aksiyon alındı. Kısa vakitte yıkıntı çalışmaları nihayet bulurken, afetten etkilenen vatandaşların da yaraları sarılmaya devam ediyor. Hem Yurt dışında hem de Yurt içinden birçok kişinin koşulları dahilinde yaptığı yardım kampanyaları ve moral aktiflikleri “insanlığın olması gerektiği üzere olduğunu” gösteriyor.

Davut Güloğlu

Öte yandan Ünlü isimlerden hala zelzele bölgesinde olanlar varken kimileri ise sanatını konuşturarak Türk halkına takviye oldu. Karadeniz’in sevilen sanatkarı Davut Güloğlu, Türkiye sevdasıyla ve Müslüman olmasıyla bilinen ABD’li müzikçi Della Miles ve Pakistanlı sanatçı Abrar Ul Haq’ın yorumuyla Turgay Cihan’ın kaleme aldığı “Ey Türkiyem” müziği seslendirildi. Güloğlu, müziğin ‘MY TURKIYE’ ismiyle Youtube ve Dijital Platformlarda yer aldığını belirtti.

Della Miles

“YENİDEN AYAĞA KALKACAĞIZ SENİNLE”

Ey Türkiyem klibinin bir kısmını toplumsal medya hesabından yayımlayan Güloğlu, paylaşımında şu nota yer verdi:

Abrar Ul Haq

“Depremden etkilenen kardeşlerimiz için ABD’li Ünlü sanatçı @dellamilesofficial ve Pakistanlı Ünlü sanatçı @abrarulhaqpk ile birlikte; @turgay.evren.official’in kaleme aldığı, bestesinde Ali Tolga Demirtaş’ın katkısı olan yapıtı seslendirdik. Daima Birlikte Türkçe, İngilizce ve Urduca lisanlarında bir dayanışma müziği hazırlarken; zelzeleden etkilenen kardeşlerimiz için AFAD’a bağış yoluyla yardıma devam etmeye teşvik ettik. Tamamı; Youtube ve Dijital Platformlarda “O MY TURKIYE” olarak yer almaktadır. Dayanağınızı bekliyoruz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir