Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde Şule Yüksel Şenler Vakfı hizmet binası açıldı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 16, 2023 Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüpsultan’daki Şule Yüksel Şenler Vakfı hizmet binasının açılış merasiminde yaptığı konuşmada yapıtları, kitapları, konferansları ve destansı gayretiyle yakın tarihe silinmez izler bırakan Şule Yüksel Şenler’i rahmet ve hasretle yad ettiğini belirtti.

Şenler’in anısına sahip çıkmak ve Örnek hayatını istikbal jenerasyonlara aktarmak hedefiyle kurulan Vakfın kısa müddette bilhassa bayanlar ortasında teveccüh görmesini memnuniyetle karşıladıklarını anlatan Erdoğan, Vakfın, farklı alanlarda yürüttüğü projelerle ismini taşıdığı Şule Yüksel Şenler’e olan vefa borçlarını hakkıyla yerine getirmeye efor ettiğini lisana getirdi.

Hizmet binasının da kullanıma başlanmasıyla Vakfın aktiflik yelpazesinin daha da genişleyeceğine inandığını belirten Erdoğan, katkılarından Dolayı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a da teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hizmet binasının her bakımdan gereksinimi karşılayacak bir eser olarak planlandığını ve tefriş edildiğini kaydederek, şöyle devam etti:

“Vakıf merkezimiz, toplantı salonu, Fazla emelli eğitim salonu, araştırma kütüphanesi, bilişim, teknoloji, tasarım, moda üretim atölyeleri ve kafeteryasıyla gençlerimizin uğrak yerlerinden biri olacaktır. İstanbul’umuzun manevi muhafızı Eyüp Sultan Hazretleri’ne komşu bir pozisyonda hizmet verecek Vakfımızın kapıları, genç kızlarımız başta olmak üzere bütün bayanlarımıza ve vatandaşlarımıza sonuna kadar açıktır. İnşallah burası merhum Şule ablamızın uğruna ömrünü adadığı aklıselim, kalbiselim, zevkiselim jenerasyonların yetiştiği bir ocak vazifesi görecektir. Vakfımıza ve idarecilerine bu tarafta sergileyecekleri halisane uğraşlarda Allah’tan muvaffakiyetler niyaz ediyorum. Vakıf binamızın açılmasına vesile olan, yardımlarıyla takviye veren, Şule ablamızın manevi mirasına sahip çıkan herkese bir Sefer daha şahsım, eşim, milletim ismine teşekkür ediyorum. Rabb’im bizleri de nihayet nefesimize kadar İslam’a, Müslümanlara ve bütün insanlığa hizmet yolundan ayırmasın diye dua ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şule Yüksel Şenler Vakfı açılışında konuştu

Bazı insanların hayatlarıyla insanlara fener olduğuna ve rehberlik ettiğine dikkati çeken Erdoğan, “Kulluğumuzu ve bu dünyada varoluş gayemizi hatırlatırlar. Onların aydınlık yüzlerine bakınca yalnızca pürüzsüz bir vicdanı değil, tıpkı vakitte insanı insan yapan Şanlı kıymetleri de görürüz. Fikir ve ruh dünyamızın kutup yıldızları aralığındaki bu Anıt şahsiyetler ‘Alimin mevti alemin vefatı üzeredir.’ sözündeki hikmetin canlı şahitleridir. Ömürlerine sayısız yapıtı, kitabı ve çabayı sığdıran böylesi beşerler geride daima şükranla, dua ile anılacak muazzez bir miras bırakmışlardır.” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şenler’in, kendisinin ve eşi Emine Erdoğan’ın Özel hayatında müstesna bir yerinin olduğunu söyledi.

Şenler’in çaba ve imtihanlarla geçen ömrü boyunca sonucu ne olursa olsun Hakk’ın hatırını hep en üstte tuttuğunu lisana getiren Erdoğan, Şule Yüksel Şenler’in “Huzur Sokağı” adlı romanıyla birçok gence ilham veren, yürek aşılayan, hidayetlerine vesile olan Bahadır bir dava bayanı olduğunu belirtti.

Erdoğan, kaleme aldığı bayan sayfaları, köşe yazıları ve kitaplarıyla milyonların gönlünde taht kuran Şenler’in, gençler, bayanlar, cemiyet ve aile yapıları hakkında yazdığı yazılarıyla Aka bir dönüşümün öncülerinden olduğunu Anlatım etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şule Yüksel Şenler Vakfı açılışında konuştu

“DÖNEMİN CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN AÇIKÇA TEHDİT EDİLDİ”

Şenler’i çağdaşlarından ayıran en Kıymetli vasfının, kendini gazete köşelerine ve kitap sayfalarına hapsetmemesi olduğuna işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti:

“O, fildişi kuleden ahkam kesmek yerine şahsen hayatın içinde yer almayı tercih etti. Kızmak, küsmek, kendini toplumdan izole etmek yerine, inandığı bedelleri Vilayet il dolaşarak konferanslar vasıtasıyla halkımıza anlatmaya çalıştı. kuvvetli kalemi yanında emsalsiz bir de hatip olan Şule Yüksel Şenler, gittiği her yerde binlerce beşere hitap etmiş, toplantı salonları, mescitler, meydanlar, onu dinlemek için gelenlerle dolup taşmıştı. Onun coşkun bir Irmak misali akan sohbetini dinleyip de etkilenmemek elbet Mümkün değildi. Türkiye’yi karış karış gezmesi, en Ufak nahiyeye giderek İslami deneyimlerini anlatması, Özellikle gençlerimizi derinden etkilemiştir. Şule Hanım’ın kendine has örtünme usulünün gençler tarafından Örnek alınması ve yaygınlaşması irtica yaygaracılarını da harekete geçirmiştir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şenler’in Vakit vakit gazete manşetlerinden direkt gaye gösterildiğine vurgu yaparak, “Dönemin cumhurbaşkanı tarafından açıkça tehdit edildi. Hakkında yürütülen soruşturmalar, kovuşturmalar hiç Noksan olmadı. İsmi marjinal örgütlerin infaz ve vefat listelerinde yer aldı. Konferanslarına yönelik bomba ihbarları yapıldı. Konutu kundaklanmaya, ateşe verilmeye, canına kastedilmeye çalışıldı. ‘Sıkma baş’ denilerek fütursuz prestij suikastlarına maruz bırakıldı. ancak bunların hiçbiri Şule Yüksel Şenler’i, inandığı yolda yürümekten, inandığı kıymetleri yürekle savunmaktan bir Lahza olsun alıkoymadı.” diye konuştu.

Milletin inancına düşmanlıkta Hudut tanımayanların tehdit dozlarını artırdıkça Şenler’in çaba bayrağını daha da yükselterek, bütün baskılara ve tehditlere Karşın Türkiye’de hem direnişin hem de dirilişin sembollerinden biri haline geldiğini belirten Erdoğan, faşizmin kol gezdiği karanlık yıllarda Şule Yüksel Şenler’in gayretiyle insanlara özgüven aşıladığını lisana getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şule Yüksel Şenler Vakfı açılışında konuştu

“KADINLARIMIZA KAMUSAL ALANDA Mevcut OLABİLMENİN YOLUNU AÇMIŞTIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şenler’in birçok genç kızlara inancından Ödün vermeden okumasına İlim ve hikmetle buluşmasına öncülük ettiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Şule Hanım’ı itibarsızlaştırmaya çalışanların en Aka hazımsızlığı onun yıllardır öz yurdunda parya olarak görülen Anadolu insanına verdiği işte bu öz itimat ve yürek duygusudur. Şule Yüksel Şenler çağdaşla geleneği kucaklaştıran fikirleriyle Özellikle bayanlarımıza, kamusal alanda Mevcut olabilmenin yolunu açmıştır. Türkiye’nin ve bayanlarımızın bugün elde ettiği muvaffakiyetlerde Şule ablamızın emeği, çabası ve dirayetli duruşunun Fazla Aka hissesi vardır.”

Şenler’in hayalini kurduğu ve uğruna ömrünü adadığı Türkiye’yi inşa etmek için nihayet 20 yıldır aşkla içtenlikle çalıştıklarına işaret eden Erdoğan, altyapı yatırımlarından hak ve özgürlüklerle ilgili ıslahatlara kadar her alanda Türkiye’yi dünyanın devler ligine çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan Şule Yüksel Şenler Vakfını gezdi

Konuşmasının nihayet kısmında Şule Yüksel Şenler Vakfı hizmet binasının iyi olmasını dileyen Erdoğan, binanın imalinde emeği geçenlere de teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının akabinde açılışını yaptığı vakıf binasını gezdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Şule Yüksel Şenler Vakfı Lideri Leyle Şahin Usta’nın da konuşma yaptığı programa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Beyaz Parti genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Beyaz Parti Küme Başkanvekili hasret Varlıklı ve Beyaz Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe de katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan Şule Yüksel Şenler Vakfını gezdi

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir