Chalet stil nedir? Chalet stil ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 21, 2022 Yorum Yok

Kış mevsimin en sevilen dekorasyon trendlerinden biri olan Chalet tarz, meskenlerde sıcak bir doku yakalamak isteyenlerin favorisi haline geldi. Meskeninize adım attığınız andan itibaren huzurla dolmak isterseniz siz de bu tarza kesinlikle Talih vermelisiniz. Pekala Chalet ne demek? Chalet tarz dekorasyon nasıl yapılır? Kış konut dekorasyonu nasıl yapılır? İşte cevaplar…

Soğuk havaların ağır olarak hissedildiği şu günlerde konutumuzun dekorasyonunda da farklı dokunuşlara yer açıyoruz. Beyazın hakimiyetini hissettiren tabiatta İç ısıtan dokulara tartı vererek sıcak bir konut dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Bilhassa bu ayların vazgeçilmezi Chalet stili, tabiatla bütünleşmek isteyenler için olağanüstü bir seçim olacaktır. bütün negatif niyetleri geride bırakarak konforun ön planda olduğu bir dekorasyon tarzı olan Chalet stili, Çağdaş bir dağ meskeni imajını gözler önüne sermektedir. Gelin, kış dekorasyonunun en trend tarzlarından Chalet dekorasyon biçimine Birlikte göz atalım.

CHALET TARZI NEDİR? CHALET konut DEKORASYONU NEDİR?

İsviçre Alplerinin klasik Aka ve ahşap dağ meskenlerinden ilham Meydan Chalet stili, söz manasıyla “geniş saçaklı Ufak ev” manasına gelmektedir. Bir dağ konutunda yer Meydan bütün ayrıntıların göze çarptığı Chalet tarz; rustik ve cabincore dekorasyon ile benzerlik göstermektedir. tabiat ve tabiattan gelenlerin temel alındığı bu dekorasyon usulü kış atmosferini hissetmek isteyenlerin favorisi haline geliyor.

Chalet tarz konut dekorasyonu

CHALET TARZ konut DEKORASYONUNDA HANGİ RENKLER VE DESENLER KULLANILIR?

Adeta İsviçre Alplerinde üzere hissettiren Chalet şekli dekore edilmiş konutlarda toprak tonları, bej, gri ve krem üzere renkler sıklıkla tercih edilmektedir. Tıpkı vakitte yeşil, lacivert ve koyu kırmızılar da bu tarzın Temel renklerini oluşturmaktadır. Bu renkleri ayrıntılarda kullanabileceğiniz üzere mobilyalarınızda renk geçişleri de yapabilirsiniz. 

Chalet stili mesken dekorasyonu

Öte yandan; kış dekorasyonunun temsilcilerinden ekose, kar tanesi ve kazayağı desenler de Chalet biçim dekorasyonda Fazla Çok tercih ediliyor. Bu desenleri ölçülü olduğu sürece battaniyelerden kırlentlere, perdelerden kilimlere kadar her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Chalet mesken dekorasyonu yapmanın yolları

CHALET TARZ DEKORASYON NASIL YAPILIR?

Yaşam alanlarında konfor ve sıcaklığı Davet eden Chalet dekorasyonda, olmamış ahşap ağır olarak kullanılmaktadır. Gerçek ağaç köklerinden ve kütükten yapılmış mobilyalarla meskeninizde hem doğal hem de şık bir nazar açısı elde edebilirsiniz. 

Chalet tarz Döşek odası dekorasyonu

Aynı vakitte taş duvarlar ve yüzeyler de Chalet tarzın püf noktalarını oluşturmaktadır. TV ünitesi ardına ya da şömine ardına taş duvar dekorasyonu uygulayarak kusursuz bir odak noktası inşa edebilirsiniz.

Şömine dekorasyonu

Konforu ve rahatlığı temel Meydan Chalet tarzında, geniş ve yumuşak dokulu kanepeler tercih edilmektedir.

Chalet tarz konut dekorasyonunda mobilya seçimi

Aynı vakitte kadife Aka puflar, sallanan sandalyeler ve cilt berjerler de salonda bütünleyici bir dekorasyonun olmazsa olmaz kesimlerini meydana getirmektedir. Bol bol yumuşak kırlent ve minderlerle oturma alanınızda dinlenebileceğiniz bir köşe oluşturmanız epey değerlidir. Kaşmir, deri, kürk, örgü ve yün ayrıntıların yer aldığı kumaşlara bu tarzda kesinlikle yer açmalısınız.

Chalet tarz salon dekorasyonu

Chalet dekorasyonda bir mesken inşa etmek istiyorsanız kış aylarında meskene sıcacık bir tesir veren şömine ya da kuzine sobaları kullanmayı kesinlikle düşünmelisiniz. canlı bir ateşin etrafında rahat bir oturma alanı oluşturarak kitap okumanın ya da hoş bir sinema izlemenin keyfine varabilirsiniz. 

Kış mevsimi mesken dekorasyonu

Zeminlerde ise Navaho kilimler ya da el imali süslemelerin yer aldığı halılar kullanabilirsiniz. Ayrıyeten tüylü peluş ve örgü halılar da doğal bir imaj için tercih edilebilir. 

Kış mevsiminde halı kullanımı

CHALET TARZ DEKORASYONDA AKSESUAR KULLANIMI NASIL OLMALI?

Ahşap çerçevedeki fotoğraflar, doğayı anlatan tablolar, eski fotoğraflar ve çömlekten yapılan nesneler ve hasır örme sepetler Chalet dekorasyonda hoş bir dokunuş olarak karşımıza çıkıyor. Birebir vakitte rustik nakışlar ve el işlemeleri de masalar üzerinde geçmişin izlerini taşımanıza Yardımcı olabilir.

Chalet tarz konut dekorasyonunda aksesuar kullanımı

Kış aylarının temsilcisi olan bu dekorasyon tarzında renkli, canlı çiçekler yerine çam kozalakları ve kuru çiçeklere yer açabilirsiniz. 

Kış konut dekorasyonunda çiçek kullanımı

Döküm demir, pirinç üzere ağır materyallerden avizeler, gaz lambaları ve kollu şamdanlar lokal aydınlatmalar için hakikat bir seçim olacaktır. 

Chalet usul dekorasyon

UNUTMAYIN HOŞ BİR mesken HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir