Bayrama hazırlayabileceğiniz 3 farklı kolay börek tarifi!

Beslenme Nis 23, 2023 Yorum Yok

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan börek, sofralarımızda da bu bayram yer ediniyor. Ailelerin birlik olduğu sofrada sizlere Özel börek tariflerimizle geldik. Üretimi hayli kolay olan bu böreklere gelin Birlikte bakalım.

Bayram için hangi börek yapılır? soruları arama motorunda aratılmaya başlandı. Bizde sizler için üç farklı börek tanımıyla geldik. dahil harçlarını dilediğiniz halde yapabilirsiniz. Bayram sabahı kalkılan ve aile bireyleriyle bol muhabbetli sofraya eşlik edecek üç farklı börek tarifimizle sizlerleyiz. Bayramda hangi böreği yapacağına karar veremeyenler için hayli kolay ve pratik olan börek tanımlarına gelir Birlikte göz atalım.

PATATESLİ BÖREK

Yapımı epey kolay olan ve lezzetinden asla ödün vermeyen patatesli börek Derhal derhal herkesin sevdiği bir börek çeşidi olarak sofralarda yerini alıyor. Bayram için tercih edeceğiniz içi bol patatesli börek damaklarda unutulmaz bir tat bırakacak.

Patatesli Börek

SOĞANLI ÇITIR BÖREK

Soğanın lezzetli aromasının börekle buluşması bayramın tahminen de en vazgeçilmez lezzetlerinden biri olarak ismini yazdıracak. Maydanoz ve baharatlarıyla hazırlanan İç harcı, üzerine sürülen yumurta akı ve susamla zenginleştirilir.

Soğanlı Çıtır börek

ÇİĞ BÖREK

Eskişehir mutfağıyla özleşen ve kıymalı İç harcıyla damaklardan unutulmaz bir lezzet bırakan çiğ börek bayramda sabah kahvaltılarınızın baş yapıtı olabilir. Yağ çekmeyen ve tam kıvamında çiğ börek yapmanın püf noktalarını sizler için hazırladık.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir