Bayram çikolatasındaki tehlikeye dikkat! Neyle yapıldığı şoke etti

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 23, 2023 Yorum Yok

Ramazan bayramın gelmesiyle Bir arada vatandaşlarda alışveriş telaşı sardı. Uzmanlar, Bayramın olmazsa olmaz lezzetlerinden biri olan çikolatayı satın alırken dikkatli olunması gerektiğinde ihtarda bulundu. İçerdiği glikoz ve margarin yağı nedeniyle sıhhat problemlerine davetiye çıkarıyor. Ayrıntılar haberimizde:

Ramazan Bayramı öncesi yapılan alışverişte birinci sıralarda çikolata geliyor. Konuta gelen konuklara ikram etmek ya da bayram ziyaretlerinde götürmek için satın alınan çikolatalarda yapılan hile birçok kişiyi korkuttu. Kıymetli olması nedeniyle ucuz çikolata almaya kalkan şahıslar olduğu için uzmanlar İzah geldi.

AMAN DİKKAT: SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN

çikolata alırken dikkat

İzmir’in sembol çikolatacılarından Kemal Kutucu, gerçek çikolatanın kakao yağından imal edildiğini söyleyerek, “Kokolin ise margarin yağından yapılır. Margarin yağının insan bedenine ziyanları olduğu tıbben kabul edildi. Bunu tabipler da söylüyor. Kokolin de bunlardan yapıldığı için Fazla sağlıklı ve lezzetli olmuyor. adet yerini bulsun diye onlarla geçiştirmeye çalışıyor vatandaşlar. çok almayın az alın ancak ağız tadını verecek sıhhati bozmayan şeyleri tüketin teklifinde bulunuyorum” dedi.

Gerçek çikolatayı çarçabuk anlayabilirler” Çikolata ve kokolin için ‘Biri tereyağlı pilav, biri margarinli pilav’ benzetmesini yapan Kutucu, “Kakao yağından yapılan çikolatanın lezzeti Öbür oluyor. Bunu beşerler çarçabuk anlayabilirler. Yalnızca bayram için tezgah kuran seyyar satıcılar Mevcut bir de. Vatandaşlara bunlardan alışveriş yapmamalarını öneriyorum. İşi yalnızca çikolata olan esnaftan alışveriş yapın” açıklamasında bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir