Başkan Erdoğan’dan Ahmet Kaya açıklaması!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 18, 2022 Yorum Yok

G20 Bali Tepesi için gittiği Endonezya ziyareti dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Kaya’nın Fransa’da yer Meydan mezarının nakili için açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Kasım 2000 tarihinde hayatını kaybeden Ahmet Kaya‘nın Fransa’da bulunan mezarının Türkiye’ye getirilmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

“BU TOPRAKLAR ONUN TOPRAĞIDIR”

“Ben Doğal istedim ki nakli kubur yapmak suretiyle Fransa’dan alalım, burada defnini yapalım” diyerek kelamlarına başlayan Erdoğan, “Bizim nakli kubur teklifimiz hala masadadır. Bu teklifin değerlendirilmesiyle buna nazaran bir adım atılabilir. Zira bu topraklar, onun toprağıdır. Kafi ki aile bu mevzuda kararını versin ve adımı da ona nazaran atarız” şeklinde konuştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ahmet Kaya hakkında açıklamalarda bulundu

“Normal vakitte ‘Ahmet Kaya şöyle, Ahmet Kaya böyle…’ Pekala o gece yaptığınız ne? Neler demediler ki? Biz bir Defa daha rahmet diliyoruz. fakat bizim nakli kubur teklifimiz halamasadadır. Bu teklifin değerlendirilmesiyle buna nazaran bir adım atılabilir. Zira bu topraklar, onun toprağıdır. Kafi ki aile bu mevzuda kararını versin ve adımı da ona nazaran atarız. Zira bu ülkede sevenlerinin olduğu kadar herhalde Fransa’da seveni olmaz” diyerek kelamlarını noktalayan Erdoğan’ın teklifine Kaya’nın ailesinin nasıl bir yanıt vereceği merak ediliyor. 

 

Ahmet Kaya ve eşi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Portakallı kahve nasıl yapılır?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir