Adını değiştirip Gökçe Kırgız’ın yerine geçmeye çalışmıştı! Hukuk savaşında yeni gelişme

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 18, 2022 Yorum Yok

Bir periyoda damga vuran “Kalbime Gömerim” isimli müzikle internette Aka Şöhret kazanan Gökçe Kırgız, marka haline getirdiği isminden haksız yarar elde ettiği argümanıyla Merve Doğan’a dava açmıştı. Bugün gerçekleşen duruşmada eksper raporu mahkemeye ulaştı ve marka hakkına ihlal ve tecavüz olduğu bilgisine yer verildi.

2006 yılında “Kalbime Gömerim” isimli kesimle fenomen olan Gökçe Kırgız, tıpkı ismi kullanarak kendisinin yerine geçmeye çalışan bireyle mahkemelik olmuştu. Gerçek ismi Merve Doğan olan kişi, 2013 yılında resmi olarak ismini Gökçe Kırgız olarak değiştirmiş ve sahne alarak yarar elde etmişti. 

Gökçe Kırgız

Bunun üzerine soluğu İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde alan Kırgız, dava dilekçesinde “Gökçe Kırgız” isimli markanın kendisine ilişkin olduğunu ve prestij kaybı yaşadığını söyleyerek 250 bin liralık tazminat talebinde bulundu.

Merve Doğan

Bugün gerçekleşen duruşmaya davacı Gökçe Kırgız Durukan avukatı Melik Döngelci ile Bir arada katıldı. Davalı Gökçe Kırgız Taner ise duruşmaya iştirak sağlamadı. Eksper raporunda marka hakkına “ihlal ve tecavüz olduğu” bilgisi yer aldı. Talep dilekçelerinin incelenerek ek rapor istenip istenmeyeceğinin kıymetlendirilmesine karar veren mahkeme, davayı erteledi. 

Gökçe Kırgız Durukan

DAHA önce NELER OLDU?

Daha evvelki davaya Şahit olarak iç olan müzik imalcisi Ozan Oskay, mahkemede “Gökçe Kırgız’ı 2006’dan beri tanıyorum. Müziğini internette gördükten sonra araştırdım ve ailesine ulaştım. Yaşı Ufak olduğu için önceliğinin müzik okulu olduğunu söyledi. Davalı Gökçe Kırgız bu şarkıyı kullanarak bir programa çıktı. Gökçe’nin okula devam etmesini, yaşını Ufak olmasını fırsat bildi ve sahne almaya başladı. Davalı ‘Gökçe Kırgız’ ismini kullanmaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Gökçe Kırgız ismini Meydan Merve Doğan

Eksik konuların giderilmesi için mahkeme davayı ileri bir tarihe ertelerken iki Gökçe Kırgız ortasındaki tansiyon devam ediyor.

Gökçe Kırgız

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Portakallı kahve nasıl yapılır?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir