Bal Kilo Aldırır mı?

Beslenme, Genel, Sağlık Eyl 26, 2022 Yorum Yok

En uzun bozulma süresine sahip olan ve her zaman sorunların ortadan kalkmasının daha kolay olduğu ürünlerin başında gelmektedir. Daima saklama süresi olarak en iyi çözümleri sunacak olan bal, hem lezzetli hem de oldukça faydalıdır. Günlük olarak 1 yemek kaşığı kadar tüketeceğiniz balda 69 kalori bulunmaktadır. Hem tok tutma etkisi, hem de süt veya diğer yiyeceklerle birlikte tüketebilmenizin sağlanması sayesinde, orta düzeyde kaloriye sahip bir üründür diyebiliriz. Bu gibi tüketebileceğiniz hem verimli hem de sağlıklı ürünlerden olan bal ile kilo almak değil; kilo vermeniz bile mümkün olacaktır. Kilo verme konusunda baktığımız zaman, balın olağanüstü bir tok tutma etkisi var ve tüketeceğiniz diğer gıdalardan sorunsuz olarak azaltma şansını da sizlere verecektir. Yani temel olarak balın direkt olarak zayıflatma etkisi bulunmuyor olsa da, vücudunuza girecek diğer gıdaların azalmasını ve her zaman daha sorunsuz bir tüketime ve diyete girdiğiniz zamanlarda yardımcı olma etkisiyle çözümlere erişebilmenize olanak sunacaktır.

Bal Diyet Süresince Tüketilebilir mi?

Diyet demek, genelde insanların zararlı gıdaları tüketmemesi ve vücutlarının ihtiyaç duyduğu kadar maddeyi tüketmesiyle alakalı bir durumdur. Bal, şeker ihtiyacınızı sağlıklı ve doğal yollardan karşılayabileceğiniz en iyi çözümleri sunan madde olarak bilinmektedir. Bu konuda bal tüketerek şeker alımınızı minimuma indirebilir, tüketim sonrasında tokluk hissini de yaşayarak problemsiz bir sonuca erişebilmenizi sağlayacaktır. Yani, hem doğal olmayan şeker tüketiminizi azaltarak, hem de istediğiniz gibi tok tutacak ve diğer gıdaları azaltacağınız bir etki sağlayarak, sizlere doğru bir sonuç yaşatacaktır. İhtiyaç duyduğunuz kalori miktarını iyi hesaplayarak, 1 kaşık balda bulunan 69 kaloriyi de hesaba katıp, ona göre diyet programı hazırlamanızın sorunsuz sonuçlarını da elde edebilirsiniz. Düzenli bir diyet programında haftanın belli günlerinde kesinlikle bal bulunması sizlerin yararına olacaktır.

Balın Yararları Nelerdir?

Hayatınızın her alanında sizleri rahatsız eden öksürüp, uykusuzluk ve astım gibi problemlerinize şifa olacak özellikte olan bal, ayrıca içerdiği; B1, B2, B3, B5 ve B6 vitaminlerinin yanında, doğal antioksidan özelliği de taşımaktadır. Ayrıca bakteri barındırmadığı için antibiyotik etkisini de sizlere sıklıkla hatırlatacak ve hissettirecek olan bal tüketiminizle birlikte, en iyi fırsatları yakalayabilir, doğal bir besin ve şifa kaynağınız kullanabilirsiniz. En iyi şeker etkisini yaratacak olan ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu şeker oranını da doğru şekilde elde etmenize olanak sunacak olan bal ile birlikte, şeker tüketimini durdurarak, farklı organlarınıza zararı da minimuma indirebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir