Bahar Kapıda bu hafta Ege’nin çiçeği İzmir Tire’ye konuk oldu!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 11, 2022 Yorum Yok

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle takip edilen programı “Bahar Kapıda”, her hafta doğunun ve batının mükemmel ahengine konut sahipliği yapan Türkiye’nin kentlerine konuk olmaya devam ediyor. Bu hafta İzmir’in Tire ilçesine konuk olan Bahar Kapıda grubu birbirinden renkli imgeleri izleyenlerle buluşturacak.

Anadolu’nun dört bir yanından eşsiz kareleri Kanal 7 ekranlarında izleyenlerle buluşturan seyahat programı Bahar Kapıda, her hafta Belde Kent gezmeye devam ediyor. İçten ve eğlenceli sunumuyla izleyenlerin gönlünde taht kuran Bahar Gelir‘in sunumunu üstlendiği fenomen program bu hafta İzmir’in Tire ilçesine konuk oluyor.

Ege Bölgesi’nin gözbebeği İzmir’e rotasını çeviren Bahar Kapıda takımı, tarih kokan sokakları ve yemyeşil doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan Tire’ye adım atar atmaz birinci olarak 700 yıllık geçmişe sahip Tire’nin coğrafik işaretli eseri olan Beledi bezi üretimini izlemeye gitti. Dokuma tezgahının başına geçen Bahar Gelir, dokuma yapmanın inceliklerini öğrendi. 

Bahar Kapıda

Ardından mandalina hasadı yapan Tirelileri gören Bahar Gelir, mis üzere kokan mandalinaları toplamaya koyuldu. Turuncunun en canlı tonunu gözler önüne seren mandalinaları toplayan Gelir, bir yandan da tadına bakmayı ihmal etmedi. 

Bahar Gelir

Daha sonra yöresel ayakkabı üreticisi Hasan Amcayla buluşan Bahar Kapıda grubu, el imali ayakkabıları izleyenlerin beğenisine sundu. Hasan amcanın çivileri ağzında unutarak meskene gittiğini gören Bahar Gelir, hem şaşırdı hem de endişe dolu anlar yaşadı. 

Bahar Kapıda İzmir Tireye konuk oldu

Hasan Amcanın el emeği göz parıltısı renkli çizmelerini giyen Gelir, soluğu Tire pazarında aldı. Pazarda küçük bir gezintiye çıkan Gelir, yöre halkının yetiştirdiği eserlerin satıldığı pazarda kahkaha dolu dakikalara şahitlik etti. 

Bahar Gelir

Anadolu’nun her köşesinden hayatlar, kıssalar ve sohbetlerin ekranlara taşındığı ‘Bahar Kapıda’nın yeni kısmı her Cumartesi ve Pazar günü saat 21.15’te Kanal 7 ekranlarında…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir