Bacak ve kollarda görülen rahatsızlık: Emboli! Emboli nedir? Embolinin belirtileri nelerdir?

Beslenme, Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 10, 2022 Yorum Yok

Kemik kırılmasından sonra hasar Meydan damarların ani etkisiz hale gelmesi ile ortaya çıkan ve Az yaşanan hastalıklardan biri olan embolinin ne olduğunu biliyor musunuz? Pekala embolinin belirtileri nelerdir ve tedavisi Mevcut mıdır? İşte emboliye dair bilinmesi gerekenler bu yazımızda…

Emboli, kan yoluyla taşınarak damarların tıkanmasına neden olur. Çoklukla bacak ve kollarda görünen bu rahatsızlık Fazla şiddetli bir biçimde ağrı, sancı ve tıkanıklığın meydana geldiği bölgede renk solgunluğuna yol açar. Teşhisin ve erken tedavisinin Fazla Değerli olduğu emboli, doku kanlanmasının olduğu bölgeye, mekanik müdahale edilmediği taktirde o bölgedeki organın kesilmesine kadar Önemli meselelerle karşı karşıya kalınmaktadır. Beyin ve akciğerde de gözüken emboliler, vefat ve felçe kadar götürmektedir.

emboli nedir beyindeki emboli neye Sebep olur

EMBOLİ NEDİR?

Vücuttaki arter damarlarının Birden vuruş alması sonucu kullanılmaz hale gelir. Bu da kan birikmesine ve damar içerisinde pıhtılaşmaya neden olur. Kandaki oksijen de böylelikle istikrarsız bir Vaziyet alır. İlerleyen süreçte vakitle organlar oksijensizlikten deforme olur. Bu durum bedenin Tüm kısımları olan beyin, akciğer ve karaciğerin hasara uğraması sonucu da  yaşanabilir. Çoklukla travmatik yaralanmalardan bir kaç gün sonra kendini gösterir. Birtakım ilim kısımlarında yağ embolisi sendromu da denir. 

emboli belirtileri nelerdir

BELİRTİLERİ NELERDİR?

Bu hastalıkta diğer hastalıklara benzeri belirtiler gösterir. Yorgunluk, baş ağrısı, mide kramplarının yanı Dizi kemik ve eklem ağrılarında artış yaşanır. gövde oksijen almadığından yüksek ateşle durum daha Önemli hale gelir. Bu da bedendeki dengesizliğine ve beynin en nihayet kendini iptal etmesine kadar masraf. Uzmanlar ekseriyetle bu durumu 40 ıslak ve sütü bireylerin sıklıkla yaşadığını vurgular. Nedeni ise bedenin yaşlanma belirtilerine karşı kendini savunamamasından kaynaklanıyor.

emboli

TEDAVİSİ Mevcut MIDIR?

Erken teşhis hayli değerlidir. karşıt halde şahıs komaya girer. Kanın pıhtılaşması için ilaç tedavisine başlanılır. gövde uzun sür hareketsiz kalarak damarların eski seyrine dönmesi sağlanır. Kimi uzmanlar oksijen yetersizliğinden Dolayı beynin hasar alasını engellemek için bile hastanın ağır bakıma alır

İnsan bedeninde emboli belitisi

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir