ATV nedir? İstanbul’da ATV ile safari yapılacak yerler nerelerdir?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 15, 2022 Yorum Yok

Son devirlerin en tanınan aktivitelerinden biri haline gelen ATV safari ile kentin monotonluğundan kaçabilir ve doya doya eğlenebilirsiniz. İstanbul’un dört bir yanında yer Meydan ATV safari parkurları ortasında seçim yapamıyorsanız size şahane tavsiyelerimiz var! Pekala ATV safari nedir? İstanbul’da ATV ile safari yapılacak yerler nerelerdir? İşte bütün merak ettiğiniz soruları sizler için Biricik tek yanıtladık…

Yoğun Amel temposu ve hayatın karmaşasından bir Lahza olsun uzaklaşmak için boş vakitlerinizde hem dinlenebileceğiniz hem de eğlenebileceğiniz aktivitelere Talih verebilirsiniz. Bu noktada ister mis üzere kokan patlamış mısır eşliğinde sinema keyfi yapabilir ister deniz kenarında güzel bir müzik eşliğinde bisiklete binebilir ister tarihin tozlu sayfalarına Fer tutan müzeleri keşfedebilirsiniz. Şayet bütün bunların dışında yepisyeni bir macerayla adrenalin dolu dakikalar yaşamak istiyorsanız ATV safarisi ile tabiat içerisinde heyecanlı bir seyahat yapmaya ne dersiniz? Gelin İstanbul’da ATV safari yapılacak en hoş yerlere Birlikte göz atalım. 

İSTANBUL’DA ATV SAFARİ NEREDE YAPILIR?

Tek Benlik ya da iki Benlik kümeler halinde motorlu araçlar ile yapılabilen ATV safarisi, heyecanı doruklarda yaşamak isteyenler için eşsiz bir aktivite. 4 tekerlekli ve motosiklete epey misal bir yapısı bulunan ATV’lerle safari yapmak için çoklukla ormanlık alanlar, dağ yolları ve göl etrafları üzere alanlar tercih edilmektedir. Bilhassa Antalya, Marmaris, Bodrum, Fethiye ve Alanya üzere yerlerde yaz aylarında tanınan bir hale gelen ATV safarisini dört mevsim İstanbul’da da rahatlıkla yapabilirsiniz. 

ATV safarisi

  • ŞİLE

ATV safarisi denildiği Vakit İstanbul’da akla birinci gelen rotalardan biri Şile. Yaklaşık 20 kilometrelik 27 başka parkuru ile ATV safarisi yapmak isteyenlere mükemmel seçenekler sunan Şile’de dilerseniz Kılavuz eşliğinde ATV safarisi yapabilirsiniz.

Şile ATV safari

Sürüş güvenliği için gereken bütün ekipmanların sağlandığı bu safarilere katılmak istiyorsanız 16 yaşından Aka olmanız gerekmektedir. Hem hafta içi hem de hafta sonu tercih edebileceğiniz ATV safarisiyle gerilim dolu anlar veda edebilirsiniz.

ATV ile safari yapmak

  • POLONEZKÖY

Yaz aylarında piknikçilerin favorisi haline gelen Polonezköy, yemyeşil doğasıyla İstanbullar için adeta bir kaçış noktası. Hem çamurlu hem de kumlu topraklarıyla ATV safarisi yapmak isteyenlerden tam puan Meydan bu alanda safari mühleti ortalama 1 saat sürmektedir. Profesyonel bir takımla Birlikte birinci Sefer safari yapacaksınız bu yer kesinlikle listenizde olmalı!

Polonezköy ATV safari

  • AYDOS GÖLÜ 

İstanbul’un Kartal ilçesinde yer Meydan Aydos Ormanları, ailece piknik yapmak ve göl havasını solumak için biçilmiş kaftan niteliğinde. Kentin biyolojik zenginliğine kucak açan bu eşsiz yer birebir vakitte ATV safarisi yapmak isteyenlerin de uğrak noktalarından birini oluşturuyor. Aydos gölünün görüntüsü eşliğinde yapacağınız safari yaklaşık olarak 70 dakika sürmektedir. Siz burada ATV safarisi yaparken çocuklarınızda oyun alanında inançlı bir biçimde bekleyebilir. 

Aydos gölü ATV safari

  • KEMERBURGAZ 

Aşırı engebe ve kuvvetli parkur sevenlere aradığı fırsatı sunan Kemerburgaz, ATV safarisi için mükemmel bir yer. Yağmurluk, eldiven, Özel çizmeler, inançlı sürüş için kask ve rehberlik hizmeti sunan Kemerburgaz, çocuklu aileler için park ve evcil hayvanlar için Özel alanlar da barındırmaktadır. 15 dakika sürüş eğitiminin verdiği bu yerde yaklaşık 45 dakika boyunca ATV’ye binmenin tadını çıkarabilirsiniz. 

Kemerburgaz ATV safari

  • ÇATALCA 

ATV safari yapmak isteyenler için nihayet tavsiyemiz ise Çatalca‘da yer Meydan safari parkurlarıdır. Parkur boyunca rehberlik hizmetinin sunulduğu bu yerde yaklaşık 60 dakika boyunca ATV kullanabilirsiniz. Buradaki arazinin Aka bir kısmı kumdan oluştuğu için gerçek bir safari tecrübesi yaşayabilirsiniz. 

Çatalca ATV safari

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir