Asrın felaketinden sonra ilk konser Antakya Medeniyetler Korosu’ndan!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 27, 2023 Yorum Yok

Farklı lisan, din ve etnik kökenden sanatkarları buluşturarak Bir arada yaşama kültürünün sembollerinden olan Antakya Medeniyetler Korosu, 7 üyesini kaybettiği asrın felaketinin akabinde birinci konseri için Adana’da sahneye çıkacak.

Hatay’ın kültürel zenginliğini ve müsamahasını dünyaya tanıtmak için 2007 yılında kurulan Antakya Medeniyetler Korosu, 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen zelzelelerde 7 sanatkarını kaybetti. Koro, yasına Karşın toparlanarak birinci konseri için Adana sahnelerinde sanatseverlerle buluşacak. Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde verilecek konser “Seyhan’dan Asi’ye El Birliğiyle” ismiyle düzenlenecek. Antakya Medeniyetler Korosu’nun ikinci konseri de İstanbul’da 30 Mart’ta Güçlü PSM’de “Dayanışma Sahnesi”nde birçok Ünlü sanatkarın da iştirakiyle gerçekleşecek. Salondaki her koltuk bir öğrencinin eğitim takviyesine dönüşecek. El edilen gelir, zelzeleden etkilenen 2 bin 200 öğrenciye gönderilecek.

Antakya Medeniyetler Korosu

“ANISINI YAŞATACAĞIZ”

Depremde meskeninin yıkıldığını ve yıkıntı altında sekiz saat kurtarılmayı beklediğini söyleyen koro şefi Yılmaz Özfırat, zelzelenin akabinde Antakya’yı tekrar ayağa kaldırmak istediklerini belirterek şunları kaydetti:

“O kadim topraklar tekrar gün yüzüne çıkacak. Bu konserle sarsıntıda ömrünü yitiren koro arkadaşlarımız Mehmet Özdemir, Gizem Dönmez, Hakan Samsunlu, Pınar Aksoy, Fatma Çevik, Müge Mimaroğlu ve Ahmet Fehmi Ayaz’ın anısını yaşatabilmeyi umuyoruz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir