Araştırmalar ortaya koydu! “İki çocuk yeterli”

Beslenme, Genel, Sağlık Kas 03, 2022 Yorum Yok


Araştırma şirketi Areda Survey, geçtiğimiz gün yaptığı araştırmayla herkesi şaşırtmayı başardı. Türkiye’de ailenin değişen yapısı, hakkında yaptığı araştırmada sonuçlar ortaya çıktı. Evli ve iki çocuklu algısının yaygın olduğu araştırma sonuçlarından biri olarak kayıtlara geçti.

Ünlü araştırma şirketi Areda Survey, nihayet olarak yaptığı araştırma bulgularıyla herkesi şaşırttı. Daimi etkin bir biçimde gündelik durumların cemiyet içindeki yansımasına anket usulleriyle bakan şirket, bu sefer Türkiye’de değişen aile yapısına baktı. Ortaya çıkardığı sonuçlardan biri de iki çocuğun yeterliliği algısı ve kız çocuklarının daha Fazla tercih ortasında bulunduğuna dair…

evlilik

İDEAL EVLİLİK YAŞI 26

Türkiye genelinde yapılan araştırmada İdeal evlilik yaşının 20-26 ortasında olduğu görüldü. İştirakçilere “Sizce İdeal çocuk sayısı kaç olmalıdır?” sorusu soruldu. Gelen yanıtların %50’si “2 çocuk olmalı” cevabını verdi. %29,6’sı ise 3 çocuk olmalı biçiminde cevapladı. 

tek çocuklu aile

“Tek çocuğunuz olsa hangi cinsiyet olmasını isterdiniz?” sorusuna gelen karşılıklar ise şaşırttı. Daha Fazla ataerkil bir yapıya sahip olan Türk halkı bu sefer %60’lık oranla “Kız çocuğum olmasını isterdim” karşılığını verdi. 

aile

Aile ortasındaki irtibatı en Fazla neyi etkilediğine dair yapılan bir anket çalışmasında ise %30’luk bir Oran toplumsal medya , %28 sevgi/saygı, %19 Amel yoğunluğu yanıtını verdi. Tıpkı sırada “Yaşlandıkları Vakit Ebeveyn yahut babaya yükümlü olduğunuzu düşünüyor musunuz?” sorusuna ise iştirakçilerin %94,6’sı ise “Evet “ cevabını verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Avatar 2’nin yeni fragmanı yayınlandı! 13 Yıl sonra bomba üzere dönmeye hazırlanıyor

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir