Araç sigortası depremi karşılar mı? Kasko depremde araba hasarını karşılar mı?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 15, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş ve Etraf vilayetlerde art arda meydana gelen iki Aka sarsıntı, binlerce konutun yıkılmasına neden olurken birçok araç da ağır hasarlar aldı. Oluşan ziyanların sigorta tarafından karşılanıp karşılanmayacağına dair arama motorlarında araştırma yapan vatandaşlar “Araç sigortası zelzelesi karşılar mı? Kasko zelzelede otomobil hasarını karşılar mı?” sorularına Cevap arıyor. bütün ayrıntılar haberimizde…

“Yüzyılın felaketi” olarak isimlendirilen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki zelzele, Aka bir yıkım ve can kaybına neden oldu. Binlerce vatandaşın Ömür uğraşı verdiği zelzele bölgesi için dört bir yandan yardımlar gelmeye devam ediyor. Sayısız binanın yerle bir olduğu bölgede araçlar da kullanılamaz hale geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın sarsıntıda ziyan gören binaların 1 Yıl içerisinde tekrar inşa edileceğini açıklamasının Çabucak akabinde vatandaşlar zelzele sonucu araçlarda oluşan hasarların sigorta tarafından karşılanıp karşılanmayacağını araştırmaya başladı.

TRAFİK SİGORTASI zelzele HASARINI KARŞILAR MI? TAŞIT SİGORTASI zelzele HASARINI KARŞILIYOR MU?

Trafik sigortası, araç seyir halindeyken meydana gelebilecek rastgele bir kaza durumunda “karşı tarafın” malına yahut canına verilen hasarı karşılayan bir mesuliyet sigortasıdır. Kasko sigortasının yerine geçemeyecek olan trafik sigortası, sadece karşı tarafta oluşan ziyanı karşılamaktadır. Zelzele, sel ve yangın üzere doğal afetlerde meydana gelen hasarlar trafik sigortası tarafından karşılanmamaktadır.

Trafik sigortası

KASKO zelzele HASARINI KARŞILAR MI?

Sel, dolu baskını, su baskını, fırtına üzere doğal afetler sonucu meydana gelebilecek hasarlar karşısında maddi ziyanı karşılayan Kasko, oluşabilecek rastgele bir soruna karşı Önlem almak isteyen bireyler için epeyce İdeal özellikler barındırmaktadır.

Kasko

“KASKO POLİÇESİNDE zelzele TEMİNATI BULUNMAKTADIR”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tüketici Konfederasyonu Sigorta Kurulu Lideri Turusan Bağcı, şöyle konuştu:

“Deprem nedeniyle aracı ziyan gören kişinin kasko poliçesi yoksa ziyanı kendisi karşılayacaktır. lakin kasko poliçesi varsa poliçelerde zelzele teminatı var. bütün poliçelerde otomatik zelzele teminatı oluyor ve bu yüzde 100 karşılanıyor. Arabası örneğin pert olduysa bu aracın piyasa rayiç bedeli ne ise Fazla süratli bir halde alabiliyorlar. zelzele otomatik teminattır. şahıs kendisi ben istemiyorum diyorsa çıkarılabiliyor. Ya da dar kapsamlı kaskolar Mevcut bunlar kapsama girmiyor. Grev, lokavt, terör, hırsızlık, yangın bunlar otomatik teminatlardır ve kasko tarafından karşılanır.”

araç sigortası zelzelesi kapsıyor mu?

ARAÇ SAHİBİ ZELZELEDE HAYATINI KAYBETTİYSE TAZMİNAT ALINIYOR MU?

Eğer araç sahibi zelzelede hayatını yitirdiyse mirasçısı kaskodan tazminat almak için müracaatta bulunabiliyor.

Depremde araç sigortası

DEPREMDE hayat KURTARAN DAVRANIŞLAR

Depremde hayat kurtaran davranışlar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir