saglikdunyam.net | Sağlıklı Yaşam Detayları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. AFAD gönüllüsü nasıl olunur, başvuru şartları ne? AFAD gönüllü başvuru formu ve ekranı e-Devlet

AFAD gönüllüsü nasıl olunur, başvuru şartları ne? AFAD gönüllü başvuru formu ve ekranı e-Devlet

admin admin -
42 0

Kahramanmaraş zelzelesinden sonra vatandaşlar AFAD istekli müracaat ekranı ve müracaat kaidelerini araştırmaya başladı. AFAD gönüllüsü nasıl olunur, müracaat kaideleri ne? İşte AFAD istekli müracaat formu ve ekranı…

Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki Aka zelzele Aka yıkımlara ve binlerce can kaybına Sebep oldu. Takımların yürüttüğü yıkıntı çalışmaları devam ederken, sivil cemiyet kuruluşları ile Bir arada ülke genelinde yardım kampanyaları düzenlenirken birçok kişi Afet ve Acil durum İdaresi Başkanlığı’na (AFAD) istekli olmak için harekete geçti. Yaşanan olaylardan sonra AFAD istekli müracaat formu ve ekranı en Fazla aratılan bahisler ortasında yer aldı. Siz de depremzedelere yardım etmek için AFAD gönüllüsü olabilirsiniz.

AFAD gönüllüsü nasıl olunur

AFAD İSTEKLİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

AFAD İstekli Sistemi ile vatandaşlar, afet ve acil durumların her safhasında misyon alabilecek AFAD gönüllüsü olabiliyor. AFAD Gönüllülük Sistemi’ne 18 yaşını doldurmuş herkes müracaat yapabiliyor. Başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleşiyor.

AFAD istekli müracaat formu

AFAD GÖNÜLLÜSÜ NASIL OLUNUR?

AFAD istekli başvurusu ve takibi e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. İstekli adayları gönüllülük sistemi kapsamındaki eğitim, aktiflik ve vazifeleri gönüllülük portalı üzerinden takip edebilecektir.

AFAD istekli olma koşulları neler

AFAD MÜRACAAT KURALLARI NELER?

AFAD Gönüllüsü olmaya istekli ve 18 ıslak ve üzeri olan olan herkes istekli olabilir.

AFAD Gönüllüsü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak Vakit opsiyonlarına sahip olması gereklidir.

AFAD misyonlarına katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sıhhat durumlarının Meydan çalışmalarına ve seyahate Müsait olması gereklidir.

AFAD GÖNÜLLÜSÜ NE YAPAR?

Tamamen kendi isteği doğrultusunda, dayanışma ve yardımlaşma maksadıyla ferdi çıkarlarını gözetmeksizin hiçbir maddi beklentisi olmadan yalnızca topluma yararlı olmak dileğiyle fizikî gücünü, vaktini, bilgi birikimini, yeteneğini ve tecrübesini kullanarak afet ve acil durum öncesinde, sırasında ve sonrasında cemiyet hizmeti çalışmalarına katkı sağlayan bireylerdir.

AFAD Gönüllüleri afet öncesinde, afet esnasında ve afet sonrasında muhtaçlık duyulan alanlarda (sağlık, beslenme, psikososyal takviye, barınma, arama kurtarma, vb.) yetiştirilerek afetin her evresinde aktif halde çalışması sağlanacak ve böylelikle cemiyet afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirilecek.

Depremzedelere uzaktan nasıl yardım edilir

depremzedeler için kan bağışında bulunun

depremzedeler için maddi takviyede bulunun

AFAD bağış hesapları

AFAD bağış hesapları

Kızılaya nasıl kan bağışı yapılır

Araç içinde kalanların dikkatine

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir