Adriana Lima’yı seçti, ortalığı karıştırdı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 04, 2023 Yorum Yok

Ünlü Victoria’s Secret modeli Adriana Lima, FIFA tarafından “FIFA Global Taraftar Elçisi” ilan edildi. Brezilyalı modelin her ne kadar futbol tutkusu olduğu bilinse de sporla bir bağlantısının olmaması reaksiyon çekti.

Ünlü model Adriana Lima’nın FIFA tarafından “FIFA Global Taraftar Elçisi” ilan edilmesi ortalığı karıştırdı. 41 yaşındaki modelin sporla bir bağlantısının olmaması nedeniyle tenkitler artarken FIFA Lideri Gianni Infantino, kararı sonrasında, “O futbolla yaşıyor ve soluk alıyor, bu yüzden FIFA ile dünya çapındaki hayranlar ortasında kusursuz bir temas olabiliyor” açıklamasını yapmıştı.

Ünlü model, dünyanın her yerinde tanıtım tertiplerine katılacak. 

Ancak Avustralya bayan kadrosunun eski kaptanı Moya Dodd, FIFA’nın bu kararına sessiz kalmadı. Dodd, Lima’nın defilelerden önce  kendini aç bıraktığını ve daha Evvel verdiği bir röportajda kürtajı “suç” olarak nitelendirdiğini hatırlattı. Dodd FIFA’yı “sağır” olarak nitelendirdi.

Öte yandan, öteki kesitler Lima’nın bayan futbolcuları nasıl temsil edebileceğine dair soru işaretleri olduğunu lisana getirdi. Yer Meydan tabirler ortasında Lima için “Gerçekten teşvik ettiğimiz sporda milletlerarası ödüllere sahip biri mi? Bu rol model tipi, kampanyanın önünde olması gereken bir Cin değildir” ifadeleri kullanıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir