5G frekanslarıyla yangın çıkartılabilir mi? 5G nedir, ne işe yarar?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 28, 2023 Yorum Yok

Önceki gün İzmir’de lüks bir sitede ve Akit Gazetesi’nin binasında çıkan Aka yangınlar Türkiye gündemine oturdu. Akit binasındaki alevler hala söndürülemezken, toplumsal medyada “Yangın çıkarmak için frekanslarla oynanıyor olabilir” formundaki kestirimler dikkat çekti. Bunun üzerine pek Fazla vatandaş “5G frekanslarıyla yangın çıkartılabilir mi?” sorusunu aratıyor. Pekala 5G nedir, ne işe fayda?

Önceki akşam İzmir’de Narlıdere ilçesinde bulunan 4 bloklu Folkart Sitesi ve İstanbul’daki Akit Gazetesi’nin binası Alaz aldı. Binalar neredeyse küle dönerken yangınların neden çıktığına dair şimdi bir İzah yapılmadı. Toplumsal medyada gündem olan vahim Hadise nihayet vakitlerin en süratli teknoloji alt yapısına sahip olan 5G’yi akıllara getirdi. Bu noktada görüşlerini bildiren Müellif Said Ercan, Laf konusu yangınlara ait 5G frekanslarını işaret etti. İnternete bağlı elektronik aletlerin yatarken kapatılması gerektiği konusunda ikazda bulunan Ercan, “Bu ortalar frekanslarla oynandığını hissediyorum, hiç beklenmedik mesken kazaları yaşayabilirsiniz” dedi.

İlk olarak 2016 tarihinde Samsung, Çin Taşınabilir Araştırma Enstitüsü (CMRI) ile Birlikte yaptığı çalışmalarda 5G prototip denemesini muvaffakiyetle tamamlamış olup 2022 yılında birçok ülkede etkin hale getirilmişti.

5G FREKANSLARINI İŞARET ETTİ!

Ercan, bir Öbür paylaşımında da “Artık modemler 5G’li oldu. Frekanslar alt üst oldu” diyerek bu teknolojisiyle global güçlerin yangın çıkarılabileceğini sav etti.

5G NEDİR, YANGINA Sebep OLABİLİR Mİ?

Bu mevzudaki argümanların kaynaklarından birincisi, 5G teknolojisinin ‘bir silah olarak geliştirildiğini’ savunan Shoshi Herscu isimli bu komplo teorisyeni, Özellikle Güney Kore’de 5G baz istasyonlarının kullanıma sunulmasından sonraki tarihlerde çıkan yangınları işaret ederek 5G’nin elektromanyetik darbeler ile yangınlara Sebep olduğunu söylüyor.

Daha Evvel toplumsal medyada yapılan bir deneyde; 5G kontağına sahip bir telefonun etrafına çelik yün konuluyor. Akabinde telefonda irtibatın etkin olmasıyla Birlikte telefonun etrafındaki çelik yün yandığı görülüyor.

NOT!

Uzmanlar bu sonuçların hiçbir bilimsel karşılığının olmadığı belirtiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir