18. Memorial Uluslararası Çocuk Resim Yarışması başlıyor!

Beslenme, Genel, Sağlık Oca 20, 2023 Yorum Yok

Memorial sıhhat Kümesi, 18 yıldır Türkiye’nin dört bir yanından çocuğa ulaştığı fotoğraf yarışını bu Yıl milletlerarası boyuta taşıdı. bütün dünya çocuklarının iştirakine Aleni olan Memorial Memleketler arası Çocuk Fotoğraf Müsabakası ‘nın konusu ise “Hayalimdeki Doğa” olarak belirlendi.

“Hayalimdeki Doğa” bahisli fotoğraf yarışı, bu Yıl global olarak bütün insanlığı etkileyen Etraf sıkıntıları konusunda farkındalık oluşturan ve istikbal jenerasyonlara bırakacağımız dünyanın çocukların gözünden nasıl Hayal edildiğine dikkat çekilen bir tertip olarak öne çıkıyor. Yarış, geleceğimiz olan çocukların yaşamayı Düş ettikleri doğayı resmetmelerini, bu sayede doğayı müdafaa ve sürdürülebilir bir istikbal konusunda farkındalığı artırarak, renklerin ve sanatın uygunlaştırıcı gücüyle hayallerini yansıtmalarını amaçlıyor.

“RESİM, ÇOCUKLARIN ÖZGÜVENLERİNİ DESTEKLİYOR”

Memorial Şişli Hastanesi Çocuk Sıhhati ve Hastalıkları Bölümü’nden Pedagoji Uzmanı Dr. Melda Alantar, fotoğraf yapmanın çocuk gelişimine Değerli yararları olduğunu belirterek, şu bilgileri verdi: “Resim, Özellikle Ufak yaşlarda sözcüklerden daha kuvvetli bir söz aracıdır. Çocukların Benlik özelliklerini, beşerler ortası bağlantılarını ve değer yargılarını yansıtan kuvvetli bir araçtır. Bu nedenle, Ebeveyn baba ve öğretmenlerin çocuklara çizme imkanı sağlamaları ve onu bu hususta cesaretlendirmeleri kâfi olurken, ilerleyen devirlerde ise çocuğun çizme eğilimini hızlandıracak bir eğitim yaklaşımı izlenmelidir. Fotoğraf müsabakasında dereceye giren eser sahiplerinin ödüllendirilmeleri, çocukların özgüvenlerini desteklemekte ve yeteneklerinden haberdar olmalarını sağlaması sayesinde çocuk gelişimini desteklemektedir. bütün Okul öncesi, ilkokul ve Rüştiye seviyesinde öğrencilerin katılabileceği yarışın nihayet müracaat tarihi 1 Nisan…”

ÖDÜLLER:

  • Vestel V TAB Z1 Tablet, Bluetooth Kulaklık ve Belderia Bisiklet
  • Vestel Akıllı Saat ve Belderia Bisiklet
  • Belderia Bisiklet
  • Vestel Akıllı Saat ve Bluetooth Kulaklık
  • Vestel Akıllı Saat
  • Mansiyon: Akademi Çocuk Eğitim Seti

MEMORİAL MİLLETLERARASI ÇOCUK FOTOĞRAF YARIŞI KURALLARI:

1- Karşılaşma Okul öncesi, ilkokul ve Rüştiye olmak üzere üç kategoride yapılacaktır.
2- Fotoğraflar, 35 cm x 50 cm ölçülerinde fotoğraf kağıdına pastel boya ile yapılacaktır.
3- Resimlerin sağ arka köşesine yarışmacının ismi soyadı, yaşı, okulu, velisinin adı-soyadı ve telefonu yazılmalıdır. Her yarışmacı, yalnızca bir Sefer müsabakaya katılma hakkına sahiptir.
4- Yarışmaya katılan çalışmalar, eser sahiplerine iade edilmeyecektir. Sırf dereceye giren eserler, 1 Yıl içinde talep edilmesi durumunda eser sahiplerine verilebilir.
5- Yarışmacılar, fotoğraflarını 1 Nisan 2023 Cumartesi gününe kadar Memorial Ataşehir, Bahçelievler, Şişli, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Dicle, Kayseri Hastaneleri ile Memorial Hizmet Hastanesi’ne elden yahut posta yoluyla ulaştırabilirler.
6- Kazananlar, 17 Nisan Pazartesi günü www.memorial.com.tr ’den duyurulacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir