Yüz Yıllık Mucize’nin senaristi Nuran Evren Şit’ten şaşırtan itiraf: Tarihimize odaklanarak…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 06, 2023 Yorum Yok

Yeni dönemin en beğenilen üretimlerinden biri olan “Yüz Yıllık Mucize” dizisinin senaristi Nuran Cihan Şit, dizinin kıssasına dair bilinmeyen ayrıntıları birinci Kez açıkladı.

Yönetmenliğin koltuğunda Hilal Saral’ın oturduğu Star TV ekranlarının reyting rekortmeni dizisi “Yüz Yıllık Mucize”, sıradışı öyküsüyle izleyenleri ekran başına kilitliyor. Başrollerinde Birkan Sokullu ve Ebru Şahin’in yer aldığı başarılı üretimin senaryosunu kaleme alan Nuran Cihan Şit, ntv.com.tr’nin sorularını yanıtladı.

Nuran Cihan Şit

“TARİHİMİZDEN BESLENEN BİR KISSA OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIK”

Herkesin merak ettiği “Yüz Yıllık Mucize” dizisinin öyküsünü yazarken esinlendiğiniz bir üretim ya da eser oldu mu?” sorusuna Cevap veren Şit, şöyle konuştu:

“Hikayenin kök fikri pek Fazla yapıta ilham olmuş bir Fikir aslında. Yaşlanmanın durması, Ebedi vakitte Mevcut olmak. Bu türlü bir durumun aşk ve his ekseninde yarattığı çatışma. Bunu farklı hikayeler içinde işleyen pek Fazla sinema, dizi, roman hatta efsane var. Biz bunların hepsinden ayrışmaya, bu topraklara, bu kültüre ve tarihimize ilişkin, buradan beslenen bir hikaye oluşturmaya odaklandık. O yüzden Özellikle şuradan buradan esinlendik diyemem. Hatta özgün kalabilmek ismine, projenin benzerlik taşıdığı söylenen üretimlerin hiçbirini Özellikle izlemedim.”

Yüz Yıllık Mucize dizisinden kareler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Çeşme’de dolu yağışı tesirini gösterdi! Plajlar beyaza büründü

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir