Yeşil Çay İçmenin Faydaları Nelerdir?

Beslenme, Sağlık, Yaşam, Yaşam Tarzı Eyl 16, 2022 Yorum Yok

Yeşil çay, Asya’da binlerce senedir kullanılan bir içecek. Yeşil çayın tansiyonu düşürmek cilt, kanseri önlemeye, kilo verdirmek cilt, yaşlanmayı geciktirmeye civarı kapsamlı bir meydanda kocaman faydaları var. Yeşil çayın kara çaydan ek olarak sıhhatli meydana gelmesinin nedeni işlenme süreçleriyle alakalı . Kara çay fermentasyona uğrarken, yeşil çay bu şekilde bir değişiklik geçirmiyor. Böylelikle yeşil çay içeriğindeki antioksidanların kocaman bir bölümünü savunuyor .Tam 13 Tane ..

İşte yeşil çayın faydalarının bir listesi:

1. Kilo Vermeye Birebir

Yeşil Çay metabolizmayı hızlandırır. Yeşil çayda yer alan polifenol yağ yakımını ve edinilen gıdaların kaloriye dönüşme oranını artırır. Böylelikle ek olarak pratik kilo verirsiniz. SendeYAP Bizimle..

2. Diyabet

Yeşil çay kandaki glikoz oranını (yemekten ek olarak sonra kan şekeri yükselişini) yavaşlatarak tertip eder . Böylelikle çabuk insülin artışları ve düşüşleri görülmez, bedende yağ depolanması da azalır.

3. Kalp Hastalıkları

Yeşil çay kan damarlarını saran katmanı güçlendirerek kalp hastalıklarına karşın savunma olanağı sağlar . İçeriğindeki flavonoid adlı bileşen yardımıyla kan damarlarını rahatlatarak, kan akışını kolaylaştırır.

4. Kanser

Yeşil Çaydaki antioksidanlar pekçok kansere karşın savunma olanağı sağlar . Araştırmalara yönelik yeşil çay kanser hücresinin ölümünü artırıyor ve tümörleri besleyen kan damarlarının gelişmesini engelliyor.

5. Yaşlanma

İçeriğindeki polifenol adlı antioksadan yardımıyla özgür radikallere karşın savaşan yeşil çay yaşlanmayı önler.

6. Cilt amaçlı Önemli

Yeşil çaydaki antioksidanlar cildi özgür radikallerin zarar veren etkilerinden koruyarak kırışıklıkları önler. Yeşil çay bununla birlikte deri kanserine karşın savaşır.

7. Kolesterol

Yeşil Çay berbat kolesterolü düşürerek, bundan kaynaklı pekçok rahatsızlığı önler.

8. Alzheimer ve Parkinson

Araştırmalara yönelik yeşil çay Alzheimer ve Parkinson hastalıklarının zarar veren etkilerini erteler. Fareler üzerinde yapılmış olan bir araştırmaya yönelik yeşil çay beyin hücresinin ölümünü engelliyor ve kayıp görmüş beyin hücrelerini iyileştiriyor.

9. Tansiyonu Dengeler

Yeşil çay yüksek tansiyonu engeller. Kan basıncını artıran anjiyotensin adlı hormonun etkilerini bastırarak tansiyonun sıradan düzeyinde kalmasını olanağı sağlar .

10. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Polifenol ve Flavonoid adlı bileşenler yardımıyla enfeksiyonlara karşın vücudu ek olarak kuvvetli kılar. Bununla Birlikte yeşil çaydaki C vitamini nezle ve gribe karşın savunma olanağı sağlar.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir