Yeni ‘Yüzüklerin Efendisi’ filmleri geliyor! Peter Jackson ile çalışmalar başladı

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 02, 2023 Yorum Yok

“Yüzüklerin Efendisi” ve “Hobbit” kitaplarına dayanan yeni sinemalar için hazırlıklar başladı. Warner Bros. Pictures ve New Line, J.R.R. Tolkien’in “Yüzüklerin Efendisi” ve “Hobbit” kitaplarından uyarlanan daha Çok sinema yapmak için Orta Dünya’ya Geri dönüyor. Şirket, yeni Yüzüklerin Efendisi projeleri için üretimci Peter Jackson ile çalışmaya başladığı öğrenildi.

İsveçli oyun şirketi Embracer Group, geçtiğimiz Yıl The Saul Zaentz Company’den hak sahibi Middle-earth Enterprises’ı satın alarak Yüzüklerin Efendisi sinemalarının, oyunlarının, ticari eserlerinin, tema parklarının ve canlı yapımlarının haklarını almıştı. Warner Bros. Discovery, Perşembe günü bir yatırımcı görüşmesi sırasında hak sahibi Embracer Group ile yeni sinemalar geliştirmelerine müsaade veren Fazla yıllı bir muahede imzaladığını duyurdu. Warner Bors Discovery CEO’su David Zaslav, 2022’nin üçüncü çeyrek kar toplantısında, Warner Bros’a Sıkıntı veren serilere Geri döneceklerini belirterek Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Hobbit gibi karlı serileri yine canlandıracaklarını söylemişti. Bu durumda Yüzüklerin Efendisi’yle ilgili de yeni bir girişken beklenirken müjdeli haber geldi.

peter jackson

ŞİRKET ÜRETİMCİ PETER JACKSON İLE ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Warner Bros. sinema liderleri Michael De Luca ve Pamela Abdy ise Peter Jackson’ın hâlihazırda yapmış olduğu üçlemeyi yine ele almayı planlamadıklarını şu tabirlerle belirtti:

“Yıllar Evvel New Line, Yüzüklerin Efendisi’nin inanılmaz öykülerini, karakterlerini ve dünyasını ak perdede canlandırmak için gibisi görülmemiş bir inanç adımı attı. Sonuç, kuşaklar uzunluğu hayranlar tarafından benimsenen dönüm noktası niteliğinde bir sinema serisi oldu. Fakat iki üçlemede sevgiyle bir ortaya getirilen bütün kapsam ve detaylara karşın, J.R.R. Tolkien, sinemada Aka ölçüde keşfedilmemiş durumda. Hayranları Orta Dünya’nın sinematik dünyasının derinliklerine Davet etme fırsatı bir onurdur ve bu macerada Middle-earth Enterprises ve Embracer ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir