Yalı Çapkını’nın yazarı Gülseren Budayıcıoğlu isyan etti! Hastalarının hayatlarını yazdığı…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 09, 2022 Yorum Yok

Hikayelerinden uyarlanan dizilerle ismini hafızalara kazıyan Gülseren Budayıcıoğlu, hastalarının öykülerini ifşa etmesi hakkında gündem olması hakkında konuştu. meşhur psikiyatr, bir taraftan İzah yaparken bir taraftan da Başkaldırı etti.

Camdaki Kız, Günahsızlar Apartmanı, Doğduğun konut Kaderindir, Kırmızı Oda üzere başarılı projeleri hastalarının öykülerinden uyarlayarak yazan psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu, bu durumda dahilinse Daimi tenkitlere maruz kalıyordu. Geçtiğimiz günlerde tarihçi İlber Ortaylı tarafından da tenkit Meydan Budayıcıoğlu, yaptığı İzah ile Başkaldırı etti. 

gülseren budayıcıoğlu

“ÜZÜLDÜM DOĞRUSU”

Budayıcıoğlu, hasta evraklarından senaryolar oluşturduğuna dair konuşulanlara “Hasta belgelerinden senaryo yazdığım, Hipokrat yeminimi unuttuğum, bunu yalnızca bol Nakit kazanmak için yaptığım, bana gelen hastaların sırlarını ifşa ettiğim, hekim bile olmadığım, dört yıllık psikoloji mezunu olduğum, etik olmayan şeyler yaptığım formunda medyadaki haberleri görünce Fazla üzüldüm doğrusu.” açıklamasında bulundu.

masumlar apartmanı

“HER KESİTİN DOKTORUYUM!”

Devamında ise “Bugüne kadar hastalarıma daima zevkle, Fazla özenerek hizmet ettim. Türkiye coğrafyasında yaşayan Çabucak her bölümden insanın tabibi oldum ve bununla daima gurur duydum. Yıllarca kimi Çehre yüze, kimi telefon görüşmeleriyle izledim onları. Tahminen psikiyatrik yardım aldığını etrafına söylememiştir diye, yıllardır bana gelen insanları yolda gördüm, restoranda gördüm, onlar selam vermedikçe selam vermedim.” sözlerini kullandı. 

kırmızı oda dizi

“YAZMADIĞIM İÇİN KIZDILAR”

Gelen hastalarının sırlarını ve hayatlarını anlattığına yönelik atılan argümanlara Yeniden yanıt verirken Budayıcıoğlu “Kimsenin sırrını asla ifşa etmedim. Hasta belgelerinin öbürleri tarafından görülmemesi, okunmaması için azami dikkat sarf ettim. Gerçek kıssaları, onları kimsenin tanımayacağı biçime getirip o denli yazdım. Buna Fazla İtina gösterdim. önemli olan kıssanın özüydü, verdiği bildiriydi, bunu kimin yaşadığı Değerli değildi esasen ancak yaşananlar gerçekti. Bugüne kadar Biricik bir hastam bundan rahatsız olmadığı üzere, bana o kadar Fazla güvendiler ki, yazdığıma değil, en Fazla yazmadığıma kızdılar.” açıklamasını yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Acun Ilıcalı’dan İçten itiraflar: Esnaf lokantalarına bayılırım

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir