Yağlı Ciltler İçin Öneriler

Genel, Sağlık Ağu 19, 2022 Yorum Yok

Bir çok şey gibi ,yağlı cilt kendi artıları ve eksileri vardır. Bu artılar: yağlı ciltlerin daha az kırışıklık oluşturmasıdır. Öte yandan eksi yönü ile  yarım gün de cildinizin hemen yağlanması ve makyaj tutmamasıdır. Bu nedenle Yağlı cildiniz avantaj haline getirmeye çalışın. Neyse ki, ülkemizde ve dünyada makyaj teknolojisindeki gelişmeler yağlı ciltlere sahip olanların işlerini oldukça kolaylaştırıyor. Bunun için gün içinde birkaç kez makyaj tazelemeniz yeterli oluyor. Gün içinde makyaj tazelerken ilk adım : Eğer süper parlak görünmesini sağlayabilirsiniz yağlı cilt sıkıntınız ortadan kalkar bunun için  herhangi bir parlaklık artırıcı fondöten kullanabilirsiniz. İkinci adım ise  bazen derinin yani cildin  üzerinde donuk bir tabaka oluşabilir. Bunun olmaması için sıvı veya krem kullanabilirsiniz .

Yağlı Ciltten Kurtulma Yolu

Öte yandan gevşek , saydam pudra ile göz etrafınızı aydınlatmanız gerekir. Bu işlemi parmak uçlarınızla aldığınız bir aydınlatıcıyı doğrudan sürerek yapabilirsiniz.

Son olarak yüzünüze mutlaka toz pudra uygulayın bu cildinizde yaptığınız tüm işlemleri kalıcı hale getirecektir. Bu işlemi yaparken pudra tozunu  ile büyük kabarık fırça ile alın  T – bölgesi üzerinde yoğunlaşarak  yüzünüzün tüm noktalarına dikey ve yatay halkalar çizerek  onu süpürüp iyice yayın. Pudranın ardından makyajınızı bütünleyecek bir renk ruju dudaklarınıza uygulayın. Bu sayede cildiniz taptaze ve tertemiz görünmenin yanı sıra aynı zamanda bakımlı bir halde alacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir