Will Smith’in tokadıyla 62 yıllık gelenek bozuldu! Artık kırmızı değil

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 13, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz Yıl Will Smith’in Chris Rock’a sahnede attığı tokat, Oscar mükafat Merasimi tarihinin en unutulmaz olaylarından biri olarak hafızalarda yer etti. Bu Yıl oluşabilecek rastgele bir krize karşı önlemleri sıkı tutma kararı Meydan Akademi, her şeyin değiştiğini göstermek için 1961’den beri devam eden geleneği değiştirdi.

Geçtiğimiz Yıl 94’üncüsü düzenlenen Oscar Ödülleri’nde dünyaca Ünlü yıldız Will Smith ve komedyen Chris Rock ortasındaki yaşanan tatsız Hadise dünya basınında Aka yankı uyandırmıştı. Merasimin sunuculuğunu üstlenen Chris Rock, hastalığı nedeniyle saçları olmayan Will Smith’in eşine espri yapmış ve ortalık karışmıştı. Bir anda sahneye atlayan Smith, Chris Rock’a tokat atmış ve o anlar Ödül merasimini düzenleyen Hollywood Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından affedilmemişti. 

Will Smith, Jada Smith ve Chris Rock

Bu Yıl 95’incisi gerçekleştirilecek olan Oscar mükafat Merasimi öncesi hazırlıklar nihayet Hız devam ederken geçtiğimiz yıla damga vuran ‘tokat’ olayını akıllardan silmek isteyen Akademi farklı bir yola başvurdu. 1961’den beri Kırmızı olan ikonik halının artık şampanya renginde olmasına karar kılan Akademi, “İnsanlar ‘Bu Yıl rastgele bir Sıkıntı olacak mı? Bu Yıl rastgele bir şiddet olacak mı?’ diye soruyor. Mutlaka olmamasını umuyoruz. Kırmızı halı yerine şampanya rengi halıda karar kıldık ki kan dökülmeyeceğine dair ne kadar kendimize güvendiğimizi gösterelim” şeklinde açıklamada bulundu.

Oscar ödüllerinde halının rengi değişti

CHRİS ROCK BİRİNCİ Defa KONUŞMUŞTU!

Netflix’te yayımlanan yeni stand-up gösterisi ‘Selective Outrage’de husus hakkında konuşan Chris Rock, şöyle konuştu:

“Herkes biliyor, geçen Yıl tokatlandım. Beşerler, ‘Acıdı mı?’ diye soruyor. Hala acıyor. Kulağımda Summertime çalıyor. Bütün hayatım boyunca Will Smith’i sevdim. bütün hayatım boyunca onu destekledim. Artık ise yalnızca Smith’i çığlıklar atarken görmek için Emancipaton izliyorum.” 

AKADEMİ ÖNLEMLERİ SIKI TUTMA KARARI ALDI!

Smith’in 10 Yıl boyunca Oscar galalarından ve öbür Akademi etkinliklerinden men edilmesinin akabinde Akademinin Ceo’su Bill Kramer, açıklamalarda bulundu. Time mecmuasına röportaj veren Kramer, bu Yıl sıkı önlemler aldıklarının altını çizerek meydana gelebilecek rastgele bir krize karşı hazırlıklı olduklarını lisana getirdi. Öte yandan Akademi Lideri Janet Yang ise Will Smith’in tokadına karşı yeteri kadar süratli devinim edemediklerini söylemişti.

Will Smith tokat olayı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Uğur Işılak’ın Istırap günü! ehil sanatkarın babası Ahmet Işılak hayatını kaybetti

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir