Venedik sergisinde “Urfalı Kadın” detayı!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 28, 2023 Yorum Yok

Son vakitlerde dünya çapında daha Fazla öne çıkan ve sergilenen tablolar Anadolu kültürüne tanıtmaya devam ediyor. nihayet dikkat çeken tablolardan biri ressam Ayşe Betil, Urfa’da bir bayanı resmettiği yağlı boya tablosu oldu.

Türk ressamlar memleketler arası stantlarda tablolarını sergilemeye devam ederken Ressam Ayşe Betil’in ‘Urfalı Kadın’ tablosu Venedik’te sanatseverlerle buluşacak. Urfalı bayan tablosu, 3-21 Mart tarihlerinde Venedik’te gerçekleştirilecek olan Canvas International art Fair 2023’te “Mixing Identities” isimli stantta gösterilecek. Stantta kanvas üzeri yağlı boya tablosuyla yer alacak olan ressam yapıtta, Urfa’da yaşayan bir bayanı mevzu ediyor ve kıyafetten aksesuarlara, arka plandan kullandığı renklere kadar Anadolu topraklarının yöresel kimliğini yansıtıyor.

Urfalı bayan tablosu venedik

“EMEKÇİ ANADOLU BAYANINA DAİR İZLER SUNUYORUM”

Ressam Ayşe Betil yapıtına dair ayrıntıları sanat izleyicileriyle şu sözlerle paylaştı:

“Resmedeceğim modelleri seçerken hislerimle devinim ediyorum. Şimdiye dek etkilenmediğim hiçbir modeli, yalnızca yeteneğimi kanıtlamak ya da zevk kazanmak tasasıyla resmetmedim. Farklı coğrafyalardan, vakitlerden ve hislerden beslenerek kendi nazar açımı ve üslubumu ortaya koyuyorum. Figüratif fotoğraf sanatının en dikkat alımlı özelliğinin gerçekçi hisleri yansıtıyor olması. Münasebetiyle resmettiğim figürün bütün detaylarında, bulunduğu topraklara dair ayrıntıları, yaşadığını düşündüğüm ruh halini, uygun ve Üzücü bütün yanlarını imgeleştirerek tuvale aktarmak benim için Fazla değerli. ‘Mixing Identities’ standında yer alacak ve Urfalı bir bayanın figür olduğu yapıtımda de o coğrafyanın havasından Ömür şekline kadar pek Fazla ögeye dair ipuçları verirken, figürümün jest, mimik, duruş üzere detaylarıyla her daim kuvvetli olan işçi Anadolu bayanına dair izler sunuyorum. Ülkemizin kıymetlerini milletlerarası sanat izleyicilerine tanıtmaktan memnunum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Beşiktaş taraftarlarının alana attığı oyuncaklar depremzede çocuklara ulaştırılıyor!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir