Ünlü oyuncu Adrian Grenier TRT yapımı için Türkiye’de! Küresel iklim değişikliğini anlatacak

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 31, 2023 Yorum Yok

Özel üretimleriyle dünya çapında isminden Laf ettiren TRT World, global iklim değişikliğini anlatan bir belgesel için Ünlü aktör Adrian Grenier ile anlaştı. Grenier’i Türkiye’de gören hayranları, Ünlü oyuncuyu sevgi seline boğdu.

Projeleriyle global çapta Fazla ses getiren TRT World 193 ülkeye eş vakitli yayın yapıyor. Türkiye’nin birinci memleketler arası İngilizce haber kanalı olma özelliğini taşıyan TRT World, global iklim değişikliğini anlatacağı yeni belgesel üretimi için Hollywood yıldızı Adrian Grenier ile el sıkıştı. 

Söz konusu belgesel ödüllü direktör Susan Gray tarafından yayına hazırlanıyor. Belgeselin çekimleri ise Türkiye, Mısır ve ABD’de gerçekleşiyor.

Adrian Grenier Türkiyede

İKLİM SIKINTILARI İLE ÇABADA EN DÜZGÜN UYGULAMALARIN ELE ALINMASI PLANLANIYOR

Uzun metrajlı olarak çekimlerine devam eden belgesel için uzmanlar alan çalışmalarını şahsen takip ediyor. Üretim, iklim değişikliğinden kaynaklanan aksaklıkların farklı coğrafyalardaki görünümü ile bu problemlerden kaynaklanan zorlukların üstesinden gelmek için geliştirilmiş Ahenk tahlillerini işleyecek. Tanınmış uzmanlar ile “farkındalık” misyonu taşıyan belgeselde iklim sıkıntıları ile çabadaki en yeterli uygulamaların da ele alınması planlanıyor. 

Belgesel sinemanın en önemli mevzuları ortasında Etraf sıkıntıları olan ısı, su kaynaklarının azalması, Besin güvenliği ve atık idaresi olması bekleniyor.

Adrian Grenier

SORUNLAR İÇİN PRATİK TAHLİLLERE YER VERİLİYOR

Belgeselde, acil çözülmesi gereken meseleler için en tesirli ve aktif formüller ele alınacak. Üretimde çiftçilerden sanatkarlara, atletlerden Etraf aktivistlerine kadar farklı prensiplerde yetişen şahıslar ile görüşmeler de yer alıyor. Ayrıyeten projenin İlgi çeken bir Öbür ögesi da; başta Türkiye’de Emine Erdoğan himayesinde yürütülen Sıfır Atık projesi olmak üzere Türkiye’nin ortaya koyduğu nihayet derece değerli, pratik, tahlillere geniş bir çerçevede yer vermesi.

Problemlerin çözümlenmesi ve kaynak idaresini de ele Meydan imal, ayrıyeten dikey tarım üzere şu anda geliştirilmekte olan ziraî yeniliklere de değinecek.

Adrian Grenier TRT World ile anlaştı

BELGESELİN İSMİ NE, NE Vakit YAYINLANACAK?

TRT World tarafından hayata geçirilecek ve çekimleri devam eden belgesel sinemanın ismi ve yayın tarihinin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Anneannesini kaybeden Kadir Ezildi’den ağlatan görüntü paylaşımı! ‘Ben sarılmaya kıyamazken ellerimde öldün’

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir