Türkiye’nin en sevilen dizileri açıklandı! En sevilen dizi ise…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Kas 18, 2022 Yorum Yok

Areda Survey’in bin 100 şahıs ile gerçekleştirdiği “En Sevilen Eski ve Yeni Türk Dizileri” araştırmasına nazaran yayınlanmaya devam eden dizilerde yüzde 21,4 ile Gönül Dağı liste birincisi oldu. Yayın hayatı sona eren dizilerde ise birinci sırada yüzde 13 ile Diriliş Ertuğrul yer aldı.

Yorucu bir günün sonunda ailece bir ortaya gelerek izlenen o dizilerin verdiği keyif gibisi yoktur. Hele bir de mevsim kış ise ve çay varsa… En sevilen Türk dizilerinin belirlendiği araştırmada Türk halkının en sevdiği diziler belirli oldu. İşte araştırma sonucu birinci sırayı Meydan dizi…

Türkiyenini en sevilen dizileri belirli oldu

EN SEVİLEN DİZİ: GÖNÜL DAĞI OLDU

Areda Survey’in bin 100 şahıs ile gerçekleştirdiği “En Sevilen Eski ve Yeni Türk Dizileri” araştırmasına nazaran Türk halkının en sevdiği sıra yüzde 21,4 ile Gönül Dağı oldu. En sevilen dizilerde yüzde 10,8 ile kurum Osman ikinci, yüzde 10,2 ile arka Sokaklar üçüncü, yüzde 9,9 ile Örgüt dördüncü, yüzde 8,9 ile Yargı beşinci sırada yer aldı. En sevilen öbür diziler ise sırasıyla; yüzde 6,6 ile Camdaki Kız, yüzde 6,5 ile Yalı Çapkını, yüzde 4,3 ile Yasak Elma, yüzde 4,1 ile Baba, yüzde 2,6 ile Ben Bu Cihana Sığmazam yer aldı.

Gönül dağı dizisi en sevilen türk dizisi oldu

DİRİLİŞ ERTUĞRUL UNUTULMADI

Yayınlandığı yıllarda izleyenleri ekran başına kilitleyen ve sürükleyici senaryosuyla zihinlere yer eden Diriliş Ertuğrul araştırmada yer Meydan yayın hayatı sona eren unutulmaz diziler kategorisinde yüzde 13 ile liste başı oldu. Diriliş Ertuğrul’u yüzde 11,9 ile Kurtlar Vadisi, yüzde 10,8 ile İkinci Bahar ve yüzde 9,3 ile Aşkı-ı Memnu takip etti. Türk halkının en sevdiği unutulmaz öbür diziler ise; yüzde 7,4 ile Mükemmel Yüzyıl, yüzde 7,2 ile Asmalı Konak, yüzde 6,9 ile Ezel, yüzde 5,9 ile Ekmek Teknesi, yüzde 5,6 ile Seksenler yüzde 4,8 ile Avrupa Yakası.

Diriliş ertuğrul unutulmadı

ARAŞTIRMA METODOLOJİSİ

Bu araştırma 04 – 08 Kasım 2022 tarihleri ortasında 1100 kişinin iştirakiyle kantitatif araştırma metotlarından CAWI tekniği ile ‘Areda Survey’in Profil Bazlı Dijital Paneli’ kullanılarak gerçekleştirilmiştir.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir