TRT’den depremzedelere destek mesajı! Film ve dizi setlerinden deprem bölgesine yardım

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Şub 08, 2023 Yorum Yok

Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan 7,7’lik ve Elbistan merkezli 7,62lık sarsıntıların akabinde TRT, bütün kanallarıyla başlattığı “Şimdi #TekYürek olma vakti” kampanyası ile dayanak bildirilerini paylaşıyor. Takviye bildirileri dışında yardımlarda da bulunan TRT takımı sinema ve sıra setlerinde kullandıkları teçhizatları zelzele bölgesine gönderiyor.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Kahramanmaraş merkezli; Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, Malatya, Kilis ve Kahramanmaraş olarak 10 vilayette gerçekleşen 7,7’lik ve dokuz saat sonrasında gelen 7,6’lık sarsıntının akabinde birçok şahıs ve kuruluşlardan dayanaklar gelmeye devam ediyor. Bu kuruluşlardan biri olan TRT takımı de toplumsal medya hesabı üzerinden #TekYürek etiketiyle başlattığı kampanyayla bütün kanalları üzerinden depremzedeler için dayanak bildirileri yayınlıyor. TRT aynı vakitte, film ve sıra setlerinde kullandıkları karavanlar, seyyar tuvaletler, Fer kaynakları, kamyonlar, telsizler, ısıtıcılar, yağmurluklar, jeneratör ve aküler başta olmak üzere birçok ekipmanı zelzele bölgesine sevk edeceklerini yaptığı Kamuoyu açıklamasıyla duyurdu.

TRT zelzele yardımı

#TEKYÜREK ETİKETİYLE DAYANAK BİLDİRİLERİ GELİYOR

Sevilen dizi Gönül Dağı‘nın oyuncuları sarsıntının akabinde takviye bildirilerini yayınladılar. Dizide yer Meydan başrol oyunculardan çocuk oyunculara kadar herkes TRT‘nin başlattığı “Şimdi #TekYürek olma vakti.” mesajıyla depremzedelerin yanında olduklarını göstererek kampanya takviye oldular.

“ACIMIZ NE KADAR BÜYÜKSE BİRLİĞİMİZ DE O KADAR BÜYÜK”

TRT genel Müdürü Zahid Sobacı, oyuncuların imgelerini toplumsal medya hesabından paylaşarak “Acımız ne kadar büyükse, uğraşımız, imkanlarımız, birliğimiz de o kadar büyük. Bu tarihi felaketin üstesinden Millet-Devlet el ele vererek gelecek, yaralarımızı birlikte saracağız. Dualarımız bölgedeki vatandaşlarımız ve alandaki kahramanlarımızla. Artık #TekYürek olma vakti.” ifadelerini kullandı.

“HER Vakit MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ”

TRT Kurumsal, toplumsal medya hesabı üzerinden yaptıkları paylaşımla “TRT olarak paydaş yapımcılarımızla birlikte; karavanlar, seyyar tuvaletler, Fer kaynakları, kamyonlar, telsizler, ısıtıcılar, jeneratör ve aküler ile insani yardım materyali tedarik ettik ve zelzele bölgesine sevk ediyoruz. Her Vakit milletimizin yanındayız. #TekYürek” tabirlerini kullanarak dayanaklarını gösterdi.

TRT SETLERİNDEN zelzele BÖLGESİNE TEÇHİZAT YARDIMI

TRT takımının üretimlerde kullandıkları karavanlar, seyyar tuvaletler, Fer kaynakları, kamyonlar, telsizler, ısıtıcılar, yağmurluklar, jeneratör ve aküler başta olmak üzere birçok ekipman, zelzeleden etkilenen vatandaşların kurtarılması ve yardımında kullanılması ismine hizmete sunulmak için TRT ve AFAD Amel birliği kapsamında bölgeye sevk ediliyor.

TRTden zelzele bölgesine teçhizat yardımı

TRT MARKET ESERLERİ DEPREMZEDELERE GÖNDERİLİYOR

Depremzedelere yardım kampanyası kapsamında market eserleri de ulaştıracağını duyuran TRT, mevzuyla ilgili olarak “TRT Market stoklarımızda yer alan; mont, kazak, polar, penye, bere, eldiven, ayakkabı, çanta üzere üretimlerimize ilişkin eserlerde, Özellikle depremzede çocuklarımızın kullanımına sunulmak üzere Kızılay Amel birliğinde bölgeye ulaştırılmak üzere hazırlanıyor. AFAD tarafından acil muhtaçlıklar olarak listelenen; bebek bezi, battaniye, ısıtıcı, çorap, mont, eldiven, uyku tulumu, su, powerbank, çadır, el feneri, hijyen gereçleri, bot, çizme, ayakkabı, içlik grubu, bere, Tuvalet kâğıdı, pil, konserve ve yastık üzere birçok birebir yardım da kampanya kapsamında tedarik edilerek konteynerlerle AFAD’a teslim edildi.” açıklamalarında bulundu.

TRTden nakdi yardım

TRT ÇALIŞANINDAN DESTEK

Yardım kampanyası dahilinde nakdi yardımda da bulunduklarını Anlatım eden Kurum basın açıklamasının devamında “Yine TRT ve AFAD Amel birliğinde, Kuruluş çalışanımızın kişisel katkılarıyla birebir ve nakdî yardım kampanyası başlatıldı. Nakdî yardımlar AFAD’ın zelzele bağış hesabına aktarılırken, TRT’nin Ankara ve İstanbul yerleşkelerinde toplanarak bölgeye aktarılacak olan tıpkı yardımlar ise sarsıntının yaralarını sarmak üzere düzenlenen #TekYürek kampanyasına Aka takviye sağladı. İnanıyoruz ki; birlik beraberlik şuuruyla bütün zorlukları aşan ecdadımızdan aldığımız güçle, bu günleri en kısa müddette atlatıp yaralarımızı birlikte saracağız. Sarsıntıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı yakınlarına ve bu derin yası paylaşan kederli vatandaşlarımıza başsağlığı diliyoruz. Kamuoyuna hürmet ile duyurulur. ” açıklamalarında bulundu.

TRT ve Paydaş İmal Şirketleri; A23 MEDYA, AKLİ SİNEMA, ATK MEDYA ÜRETİM, BEE ÜRETİM, BOZDAĞ SİNEMA, BSK ÜRETİM, CINEGENNA PICTURES, DARK PLANET YAPIM, ES SİNEMA, FOTOROMAN SİNEMA İMAL, GOLD YAPIM, GOYA SİNEMA YAPIM, HARMONY SİNEMA İMAL, HEYBE SİNEMA MEDYA, KİRLİ KEDİ TERTİP, KÖPRÜ SİNEMA, MEDYA FİKİR KULÜBÜ, MİLİM SANAT, MOTTO YAPIM, PRİMO SİNEMA, RGB Küme MEDYA & YAPIM, SANCAK MEDYA, T-WORLD ENTERTAINMENT, TEKDEN SİNEMA, TFT İMAL, RK SİNEMA, VERNANT DAĞITIM VE PRODÜKSİYON

TRT

“ŞİMDİ #TEKYÜREK OLMA VAKTİ”

Başlattığı kampanya ile depremzedelere takviyelerini gösteren TRT ekibi bütün kanallarıyla takviye iletilerine devam ediyor. Bünyesinde bulundurduğu Tüm yayın ve kanallarla başlattığı “Şimdi #TekYürek olma vakti” adlı kampanya etiketi ile görüntüler paylaşan TRT takımı depremzedelere olan dayanaklarını gösteriyorlar. TRT KURDİ Kanal Koordinatörü Kemal Gümüş, TRT’nin toplumsal medyadan başlattığı “Şimdi #TekYürek olma vakti” etiketli kampanyaya TRT Kurdi kanalının toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntü ile dayanak olduklarını gösterdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir