Sırt Ağrılarınızın Nedenleri

Sağlık Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Büyük göğüslü kadınların en büyük sorunu sırt ağrılarıdır. Sırt ağrıları için jel üreten bir firmanın yaptığı ankete göre kadınların % 40’ı sırt ağrısı sorunu yaşamaktadır.

Sırt ağrılarının nedenlerini merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız bu özel yazıyı okuyunuz.

Sırt Ağrısı Nedenleri

– Büyük göğüslü kadınlarda sadece sırt ağrısı görülmemektedir. Sırt ağrısına eklem ve kas ağrıları da eşlik etmektedir. Ağrıların nedeni ise beden ölçülerine göre giyinmemek ve yüksek topuklu ayakkabılar tercih etmektir. Büyük çantalar da sırt ağrısına neden olan faktörler arasında sayılmaktadır. Uzmanlar kilonun da sırt ağrısına neden olabileceğini belirtmektedir.

– Yapılan anketlerde 20’li yaşlarda kadınların sırt ağrısını daha fazla yaşadığı görülmüştür. Bu sonuç genç yaşta sırt ağrısı yaşayan kadınların fizyolojik sorunları olduğunu göstermiştir. Kilo problemleri, yanlış sütyen ve kıyafet seçimi de 20’li yaşlardaki kadınların sırt ağrısı çekme nedenleri arasında gelmektedir. Yaşından büyük giyinmek yani yüksek topuklu ayakkabılara özenmek, büyük ve gösterişli çantalar tercih etmek, çantanın içinde gün içinde kullanılmayan bir sürü gereksiz eşya taşımak, vücudunu tanımamak ve bunun akabinde de yanlış kıyafet seçmek de sırt ağrıları nedenleri arasındadır. Bu türlü hatalı tutumlar çeşitli hastalıklara davetiye çıkarmaktadır.

– 2010 yılında yayınlanan rakamlara göre kadınların kıyafetlerindeki boyutların % 45 oranında arttığı görülmüştür. Kas ve eklem ağrılarından mustarip kadınların ¼’ü kilolar nedeniyle bedensel şikayetlere sahiptir. Genç kadınlarda ise şikayetler moda trendlerine ayak uydurmaya çalışmak ve kilo problemlerinden geliyor.

– Kilodan dolayı eklem ağrısı yaşayanların doktor kontrolünde kilo vermesi, sırt ve omuz ağrısı yaşayanların da egzersiz ve spor yapmaları gerekmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir