‘Selin Ciğerci evlat edindi’ haberlerine Aile Bakanlığı’ndan jet yanıt! Soruşturma başlatılacak

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 27, 2023 Yorum Yok

Selin Ciğerci’nin evlat edindiğine dair çıkan haberler ve paylaşımlar toplumsal medyada Aka yankı uyandırırken, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’ndan mevzuya dair İzah geldi. Ciğerci’nin evlat edinme konusunda müracaat yapmadığını Anlatım eden Bakanlık, tezle ilgili soruşturma başlatılacağını açıkladı.

2019 yılında futbolcu Gökhan Çıra ile nikah masasına oturan Selin Ciğerci, 2021 yılında boşanma kararı almıştı. 2022’de tekrar evlenen çift, kısa bir mühlet sonra yollarını ayırdı. Evvelki gün toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan Gökhan Çıra, baba olduğunu duyurdu. “Saadet Selenay” ismini verdiği bebeğiyle karelerini paylaşan Çıra’nın akabinde Selin Ciğerci de paylaşımda bulunarak bebeğin annesinin kendisi olduğunu Anlatım etti. 

Gökhan Çıra

‘EVLAT EDİNDİK’ DEMİŞTİ!

Konuyla ilgili İzah yapan Ciğerci, şöyle konuştu:

“Ben daima Ebeveyn olmak istediğimi ve olacağımı söylüyordum zati. Eski eşimle evliyken bir yola başvurmuştuk. Evlat edinmek için müracaatlarımız kabul edildi. Uzun vakittir da odası var. Ebeveyn olmak istiyorum ve onunla yoluma devam etmek istiyorum. Eski eşimle barışma üzere bir durum yok. Çocuk bende kalacak, istediği Vakit eski eşim gelip görebilecek. İsmi ‘Saadet Selenay Çıra’. Eski eşimle birlikte başvurduğumuz için onun soyadı var.”

AİLE VE TOPLUMSAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA GECİKMEDİ

Sosyal medyayı çalkalayan İzah sonrasında, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Selin Ciğerci’nin evlat edindiğine ait haberler ve paylaşımlara nihayet noktayı koydu. Basın açıklamasında yer Meydan tabirler ise şu biçimde:

Basında ve toplumsal medyada “Selin Ciğerci’nin evlat edindiğine ilişkin” haberler ve paylaşımlarla ilgili İzah yapılması gereği duyulmuştur.

Haberde ismi geçen Selin Ciğerci ve eski eşi Gökhan Çıra tarafından Bakanlığımıza evlat edinme konusunda resmi rastgele bir müracaat yapılmamıştır. 

Cumhuriyet Başsavcılığına, habere bahis savların araştırılması, olayın tarafı olabilecek ilgililer hakkında isimli soruşturma ve çocukla ilgili toplumsal inceleme yapılması ismine Gerekli bütün önlemlerin alınması için müracaatta bulunulmuştur.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

AİLE VE TOPLUMSAL HİZMETLER BAKANLIĞI
Basın ve Halkla İlgiler Müşavirliği

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir