Şanlıurfa ve Adıyaman’da depremden sonra sel felaketi yaşandı! 1 ölü, 4 kayıp…

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Mar 15, 2023 Yorum Yok

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki zelzelelerin akabinde zelzelenin vurduğu vilayetlerden Şanlıurfa ve Adıyaman’da artık de sel felaketi yaşandı. Zelzeleden sonra güçlü kaideler altında Ömür gayreti veren vatandaşlar bu sefer de sel felaketi ile uğraş etmeye çalıştı. selin vurduğu bölgelerden imgeler kameralara yansıdı.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Kahramanmaraş‘ta meydana gelen sarsıntılardan sonra zelzele bölgelerinden Şanlıurfa ve Adıyaman‘da yaşanan ağır yağış sebebiyle bölgeleri sel bastı. çok sayıda mesken ve Amel yeri sular altında kalırken, zelzeleden etkilenen ve çadır kentlerde hayatlarını sürdürmeye çalışan Fazla sayı da vatandaş da sel felaketinin tesiriyle mağdur oldu.

Şanlıurfa ve Adıyamanda sel

1 MEYYİT 4 KAYIP…

Adıyaman Valisi Hatipoğlu‘ndan gelen bilgiye nazaran; sağanağın tesirini gösterdiği Adıyaman’da 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi ise kayıp… Beşerler ve araçların sel sularında sürüklendiği yağışlar sebebiyle Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde yer alan Abide kavşağındaki alt geçit su doldu, yol trafiğe kapatıldı.

 “DİĞER HASTANELERE NAKİLLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise, kentte tesirini gösteren ağır sağanak yağış sebebiyle Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde su baskını yaşandığını belirterek, “Hemen süratli müdahale edilerek deplase edildi. Şu anda bodrum katları temizlenmekte. Orada 25 hastamız vardı, onların her birinin sağlıklı bir halde diğer hastanelere nakilleri gerçekleştirildi, şu Lahza bir olumsuzluk yoktur.” dedi.

Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

EĞİTİME Aralık VERİLDİ

Diğer yandan yaşanan sel felaketinden dolayı Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda “İlimizdeki ağır sağanak yağış bu gece ve yarın da devam edeceğinden vilayetimizdeki bütün Okul kademelerinde eğitim öğretime 15.03.2023 tarihinde 1 gün Aralık verilmiştir. halk Kurum ve kuruluşlarında Hamile ve engelli olan halk görevlilerimiz de yarın idari müsaadeli sayılacaktır.” tabirlerini kullanarak okulların 1 gün tatil edildiği haberini duyurdu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir