Şampuan Seçimine Dikkat Edin

Genel, Sağlık Ağu 19, 2022 Yorum Yok

Bir çoğumuz reklamlarda gördüğümüz şampuanların üzerinde yazan(Yağlı saçlar için, renkli saçlar için,tüm saçlar için)uyarılarına bakarak şampuan alıyoruz. Vücudumuza en çok temas eden saç şampuanlarının içine ki kimyasal oranları bizim hiçte ilgimizi çekmiyor. Oysa bu oranlar sadece sağlık saçların düşmanı değil sağlıklı bir cildinde düşmanı haline gelmiş durumda.

Şampuan Seçimi Yapmak

Gelelim şampuan seçerken nelere dikkat edeceğimize, öncelikle saç  şampuanı almadan önce şampuanın içinde ne kadar kimyasal olduğunu anlamak için öncelikle bir damla şampuanı bileğinize sürün eğer tüğsüz bölgede şampuan köpük oluşturuyorsa bu şampuan içinde kimyasal madde oranı yüksektir. Ancak sürdüğünüz şampuan teninizde köpük yapmıyor krem gibi dağılıyorsa bu şampuan kullanıma uygundur.

Öte yandan alacağınız şampuan arkasında sağlık bakanlığı onayı olup olmadığına dikkat edin çünkü piyasada çok sayıda sahte onaysız ürün bulunmakta ve bu ürünlerin kullanımı saç derisinde mantara, saç dökülmesine ve çeşitli saç derisi hastalıklarına yol açıyor. Sonuç olarak sağlıklı saçlar için doğal ve sağlık bakanlığı onaylı ürünler kullanmaya dikkat edin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir