Sağlıklı Saçlar İçin Doğal Maske Önerileri

Genel Eyl 06, 2022 Yorum Yok

Sağlıklı Saçlar İçin Doğal Maske Önerileri Sağlıklı saçlar herkesin hayalleridir. Daha canlı bir görünüm, parlak ve hızlı uzayan yapıda olması herkesi mutlu eder. Tabi ki mat görünümlerden kurtulmak, daha hızlı uzamasını sağlamak herkesin hayallerinden bir tanesidir.

Sağlıklı Saçlar İçin Doğal Maske Önerileri

Her ne kadar şuan maske, saç bakım yağı gibi birçok şey satılıyor olsa bile bunlar için bir hayli yüksek bütçe ayırmak gerekebilir. Sizler de evlerde aksi bir maliyet ödemeden rahat bir şekilde sağlıklı saçlara sahip olma yollarını tercih edebilirsiniz. Gelin beraber Sağlıklı Saçlar İçin Doğal Maske Önerileri Sağlıklı saçlar yani evlerde saçlar için neler yapılmalı onlara bakalım:

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN BESİNLER

Evde saç bakımı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız çok kolay. Bakım için;

 • İki yemek kaşığı zeytin yağı ve iki yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağı karıştırın. Duşa girmeden iki saat önce saç diplerine uygulayın. Ortalama iki üç saat kadar bekledikten sonra duşa girin. Haftada ortalama iki kere bunu uygulamak saç diplerinin daha hızlı beslenmesini ve daha hızlı uzayarak canlı görünmesine yardımcı olur.
 • Argan yağı kullanımı saçlarda oldukça etkilidir. Saçlara duşa girmeden önce sürülen argan yağı kökten uca kadar bir besleme yapar. Bu sayede saçlarda istenen sağlık daha rahat sağlanacaktır.
 • Saçların en etkili bakım elemanı yumurtadır. Her ne kadar temizlenmesi bir hayli zor olsa bile yine de kesinlik ile kullanılmalıdır. Ayda bir ya da iki kere uygulanacak yumurta saçların kökten uca kadar beslenmesine bire bir yardımcı olan etkilerdendir. Duşa girmeden bir saat önce saçlara sürmek oldukça sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.
 • Tabi ki yoğurt… İçerisinde yer alan kalsiyum gibi bileşenler hem saç derisinde hem de saçlarda uca kadar etki edecek bir şeydir. Duşa girmeden önce ortalama beş dakika kadar saçlara yoğurt sürmek ve masaj yapmak oldukça besleyici olacaktır.

Bu gibi maddeler ile Sağlıklı Saçlar İçin Doğal Maske Önerileri  işlemini uygulayarak saçları daha sağlıklı hale getirmek oldukça kolay olacaktır. Tabi ki sadece bunlar ile değil gerekli diğer etkilere de önem vermek gerekir.

KIVIRCIK SAÇLARA SAHİP OLANLAR İÇİN ÖNEMLİ TAVSİYELER

 • Her gün düzenli olarak saçlar hafif nemli bir şekilde taranmalı.
 • Maşa ya da düzleştirici gibi etkileri her gün kullanarak saçların kırılmasına izin verilmemeli.
 • Eğer uç kısımlarda kırıklar varsa belirli aralıklar ile bunları aldırmalıyız.
 • Saçların uzun süre ıslak kalması saç derisini olumsuz etkileyecektir.
 • Saçların daha canlı ve parlak gözükmesi adına sprey gibi katkı maddeleri değil de limon sosu gibi doğal ürünler tercih etmeliyiz.
 • Belirli aralıklarla saçlar için az önce yukarıda aktarmış olduğumuz bakımları yapmak gerekir.
 • Her gün duşa girmek ya da saçları yıkamak saçların yağlanmasına engel olacaktır. Fakat yağlanan saçlar daha hızlı besleyecek ve daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bu yüzden gün aşırı yıkamak gerekir.

Böyle etkilere dikkat etmek her zaman daha canlı ve parlak görünümlü hızlı uzayan saçlara sahip olmamıza yardımcı olur.

Sağlıklı Saçlar İçin Doğal Maske Önerileri başlıklı yazımız ile ilgili olarak sizler de kullandığınız saç bakımı önerilerinizi yada eviniz de kullandığınız saç bakım önerilerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir