Saç Kepeği Sorununa Doğal Çözüm

Güzellik, Sağlık Ağu 19, 2022 Yorum Yok

Kepek dönem dönem hepimizin karşı karşıya kaldığı bir sorundur. Bu sorundan kurtulmak bazen hiç mümkün olmazken bazen bir iki yıkamada ortadan kalkan bir sorundur. Kepek probleminin çözümü aslında çok basit ve pratik bir yöntemdir .Bu yazımızda kepek oluşumunun nedenleri ve çözümünün ne olduğuna değineceğiz.

Kepekli Saçlar İçin Çözüm

Kepek bazen şampuan değişikliğinden bazen suyumuzun kireçli olmasından bazense saç derimizin fazla kuru olmasından kaynaklanır. Kuru saç dersinde her yıkamada ölü deri soyulur ve kepeğe neden olur. Bu nedenle kepek bazen de genetik bir durumdur. Kepekten kurtulmak için her yöntemi deneyip bir türlü sonuç alamayanlar için mükemmel bir çözüm önerisi sunuyoruz. Haftada bir kez saçlarınızı limon suyu ile yıkayın ve yarım saat sonra durulayın. Bu yöntemle hem saçlarınız gürleşecek hem de saçlarınızın kepek problemi ortadan kalkacaktır. Limon suyunun doğal olması oldukça önemlidir. Bunu evde kendiniz birkaç tane limonu sıkarak hazırlayabilirsiniz. Ayrıca saçlarında yıpranma kırık olanlar için limon suyu içine bal ,zeytin yağ ve hemen hemen her eczanede bulabileceğiniz E vitamini kapsülünü ekleyerek oluşturulacak bir maske saçlara uygulanabilirsiniz.

 Bu maske içinde ki E vitamini saçlarınıza ekstra bir parlaklık katacaktır maskemizi yaklaşık 10 dakika sonra ılık su ile durulanır. Saçlarınız canlı ve yumuşacık bir hal alır. Bu maskeyi iki haftada bir saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir