Saç Elektriklenmesi Nasıl Önlenir, Nasıl Geçer

Sağlık Eyl 06, 2022 Yorum Yok

Saç Elektriklenmesi Nasıl Önlenir?

Saç Elektriklenmesi bayanlarda sık görülen bir problemdir. Aynı zamanda bayanlar içinde rahatsız edici bir durum diyebiliriz.

Saçların elektriklenmesinin nedeni Ph değerinden kaynaklanmaktadır. Ph değeri bozulduğunda saçlarda sertleşme, matlaşma, elektriklenme gibi problemlere neden olmaktadır. Saçlarda yanlış ürünler kullanıldığında saçlarda elektriklenmeye neden olacaktır. Bunların yanı sıra birde fiziksel olarak statiksel elektriklenme vardır. Gün boyu vücudumuza yüklenen pozitif iyonlar saçlarımızın elektriklenmesine neden olacaktır. Tabi bununla birlikte statik elektriği vücudumuz üretmekte, bunun yanı sıra sürtünme yoluyla saçlar elektriklenme problemleriyle karşı karşıya kalacaktır. Nemlendirici kremler kullanıldığı zaman saçlarımızın Ph değeri düşecektir ve asidik ortama gelecektir. Çok fazla asidik bir ortama gelindiği zamanda elektriklenmeye neden olabilir. Asit ortamı azaldığında ise saçlarda bir sertleşme bir kuruma gözükecektir.

Saç Elektriklenmesini Önlemek İçin Yöntemler

Saçların elektriklenmesini engellemek için saç Ph değerinin 7 civarlarında suyun Ph yakın bir değere getirilmesi saçlarımız için uygun olacaktır. Saçlar için kullanılan diğer kozmetik ürünleriyle, maskeler, şampuanlar, serumlarla saçın Ph derecesini dengelemek mümkündür. Sadece bu iş saçı açmakla bitmiyor. Büyük dişli taraklar kullanılarak saçların daha hızlı bir şekilde açılmasını sağlar. Kullanılacak taraklara dikkat edilmelidir. Asla plastik olan taraklar kullanılmamalıdır.

Kabaran ya da elektriklenen saçları taramak için kullanılacak ürünlerde çok önemlidir. Birbirinden farklı saç taramak için ürünler vardır. Uçlarında top olamayan fırçalar kabarık saçlar için kullanılmalıdır. Bu tip fırçlar aynı zamanda saç açma fırçalarıdır. Saçlar ıslakken kullanılması gereken fırçalardır. Bu sayede kabarma önlenebilir.

Saç elektriklenmesinin asıl sebebi aslında PH değerinin değişmesidir. Vücut gibi saçlarda nem ve temiz olmaya ihtiyacı vardır. Bu nemi sağlamak için bir takım nemlendirici kremler kullanılmaldır.

Saç fırçaları, tarak gibi malzemeler saçın elektriklenmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle bu tür malzemelere dikkat edip elektriklenmeyi önleyebilecek malzemeleri kullanmalısınız. Saç kremi ile saçınızı yaratabilirsiniz. Saç elektriklenmesini önlemenin bir yolu daha’da bulunmaktadır. Bu yolu belki sizde bilebilirsiniz. Bu yol ise saç fırçası ve saç spreyidir. Bu yöntem çok etkili ve saçlarınızı düzeltecektir. En azından saç elektriklenmesini önleye bileceksiniz.

Düğünlerde veya özel günlerde bu yöntemi uygulayarak eski güzelliğinize geri dönebilirsiniz. Ama marka olacak şekilde spreyler kullanmalısınız. En azından sağlığınız içinde iyi olacaktır. Günümüzde saç serumları’da kullanılmaktadır. Elektriklenen saçlar için önemli bir çözümdür. Elektriklenmenin nedeni ise yeni çıkan saçlardan meydana gelmektedir. Yeni çıkan saçlara yöntemi uygularsanız yağlı bir görünümle saç elektiriklenmesini önleyebileceksiniz. Saç elektriklenmesinin bir çözümü ise saç düzleştiricidir. Saç düzleştirici ile saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Kış aylarında saç elektriklenmesi daha çok meydana gelmektedir. Çünkü şapka bere ile meydana gelmektedir. Bunu önlemek içinde saç serumu kullanabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir