Rust filminin setinde katil olan Alec Baldwin kasıtsız insan öldürme suçlamasıyla yargılanacak

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Oca 20, 2023 Yorum Yok

Amerikalı aktör Alec Baldwin’in 2021 yılının Ekim ayında “Rust” isimli sinemanın çekimleri sırasında kazayla manzara direktörü Halyna Hutchins’i öldürmesi bütün dünyada Aka yankı uyandırmıştı. Sinema setinde yaşanan felaketin akabinde Ünlü aktör, Hutchins’in vefatıyla ilgili “kasıtsız insan öldürmek” suçlamasıyla yargılanacak.

Amerikalı aktör Alec Baldwin, başrolünde yer aldığı “Rust” filminin çekimleri sırasında silahından çıkan kurşunla manzara direktörü Halyna Hutchins‘in vefatına Sebep olmuştu. 2021 yılının Ekim ayında yaşanan bahtsız kaza hala daha dünya kamuoyunun en Fazla konuşulan hususların başında geliyor.

Alec Baldwin

Filmin bir sahnesinde kullanılan silahta gerçek mühimmat ihmali nedeniyle manzara direktörünü öldüren Baldwin, yaklaşık 1.5 yıldır süregelen güçlü günlerin ardından silah sorumlusu, aksesuar koordinatörüne, set ışıkçısı ve birinci direktöre dava açtı. Set sorumlularının Emniyet açığı konusunda dikkatsiz davrandığını savunan Ünlü aktör, mermilerin Denetim edilmeden kendisine verilmesine ateş püskürdü. Vicdan azabına maruz kaldığını lisana getiren Baldwin, açtığı dava ile tazminat talebinde bulundu. 

Alec Baldwin Rust sinema takımına dava açtı

KASITSIZ İNSAN ÖLDÜRMEK HATASINDAN YARGILANACAKLAR!

Trajik olayda yeni bir gelişme yaşandı. Yapılan açıklamaya göreünlü aktör ve setin silah sorumlusu Hannah Gutierrez-Reed, Hutchins’in vefatıyla ilgili “kasıtsız insan öldürmek” suçlamasıyla mahkemede yargılanacak. İki Ünlü ismin avukatları da bu karara karşı çıkacaklarını belirtse de Şayet mahkemede hatalı bulunurlarsa 18 aya kadar mahpus cezası ve 5 bin dolar Nakit cezasına mahkum edilebilirler. 

Alec Baldwin kasıtsız insan öldürmekten yargılanacak

DAHA önce NELER OLDU?

Ekim 2021’de yaşanan dehşetli kazanın akabinde güç günler geçiren Baldwin, Hutchins’in ailesiyle uzlaşma yolunda istediğini aldı. meşhur aktörün avukatı tarafından yapılan açıklamada, Baldwin ve Rust Sinema şirketine karşı açılan davayla bir arada, Hutchins’in ailesi ile uzlaşma sağlandığı Anlatım edildi. Muahedenin finansal ölçü ve ayrıntıları gizli tutuldu.

Alec Baldwin yine setlere dönüyor

“HALYNA’NIN VEFATININ FECÎ BİR KAZA OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

Görüntü direktörü Halyna Hutchins’in eşi Matthew Hutchins ise mahkemenin muahedeyi onaylaması halinde davanın düşeceğini ve Rust sinemasının çekimlerine de kaldığı yerden devam edileceğini belirtti. Eşinin vefatının akabinde onu onurlandırmak için çekimlerin devam etmesi gerektiğine işaret eden Matthew Hutchins “Baldwin’e yahut üretimcilere karşı suçlama yahut ayıplamada bulunmaya niyetim yok. Hepimiz Halyna’nın vefatının vahim bir kaza olduğuna inanıyoruz” dedi.

Halyna Hutchins, eşi Matthew Hutchins ve oğulları

ALEC BALDWİN TEMİZ OLABİLİR!

Film setinde yaşanan kazanın akabinde aylardır süregelen soruşturmada yeni bir bilgi ortaya konuldu. Alec Baldwin’in Aralık ayında ABC ile yaptığı röportajı izlediğini söyleyen Santa Fe Bölge Savcısı Mary Carmack-Altwies, Vanity Fair mecmuasına mevzu hakkında röportaj verdi. 

Alec Baldwin Rust sineması kazası

Baldwin’in “Tetiği ben çekmedim. Asla kimseye silah doğrultup tetiği çekmem​” iddiasından yola çıkarak araştırma yapmaya başlayan Carmack-Altwies, “Silahın horozunu, tetiği çekmeden ve emniyetini açmadan geriye çekebilirsiniz. Yani onu kısmen Geri çekersiniz, güvenlik kapalı değilken bırakırsanız, ateşleme iğnesi merminin primer kısmına çarpabilir.” formunda konuştu.

Alec Baldwin

Kendi başına resmi olmayan bir soruşturma başlattığını söyleyen savcı, 1850’lerden kalma tabancalar hakkında bilgisi olmadığı için vazifelilerden birinin eski bir tip tabancayla ofisinde Deneyim yaptığını söyledi. Teste nazaran silahın horozunun merminin ateşlenmesine neden olabileceği ortaya çıktı. 

Alec Baldwin Rust sineması kazasında soruştuma devam ediyor

SONUNDA TELEFONUNU TESLİM ETTİ!

Ünlü oyuncu Alec Baldwin, Ekim ayında “Rust” filminin çekimleri sırasında imaj yönetmeni Halyna Hutchins’in vefatına Sebep olan silahı ateşlemişti. Asıl hatalının kim olduğuna dair araştırmalar devam ederken Baldwin telefonunu yetkililere vermeme konusunda uzun bir müddet direndi. Toplumsal medya hesabından açıklamalarda bulunan Ünlü isim, soruşturma başlatılmasından aylar sonra telefonunu polise teslim etti.

Santa Fe Bölge İlçe Ofisi ve Baldwin’in avukatı tarafından yapılan açıklamada Ünlü oyuncunun şahsi cep telefonunu, yazılı, fotoğraflı yahut görüntülü paylaşımlarının incelenmesi için New Mexico eyaleti yetkililerine verdiği Anlatım edildi.

“KİMSE HATASIZ DEĞİL!”

Görüntü direktörün vefatına Sebep olan merminin silaha nasıl girdiği gizemini muhafazaya devam ederken geçtiğimiz günlerde Baldwin sessizliğini bozmuştu. Amerikalı aktör ABC’ye verdiği röportajda “Biri o silaha gerçek mermi koydu. Biliyorum ki o şahıs ben değilim” diyerek hatasız olduğunu lisana getirmişti.

Tüm dünyanın odak noktası haline gelen olayın ardından Santa Fe Bölge Savcısı Mary Carmack-Altwies, hususla ilgili birinci Kez konuştu. Savcı Altwies, Baldwin iç olmak üzere setteki kimsenin paka çıkmadığını vurgulayarak soruşturma tamamlandıktan sonra rastgele bir kişinin Yargıç karşısına çıkabileceğinin altını çizdi.

 Altwies’in açıklamalarında “bazı bireylerin Rust setindeki hareketleri yahut eylemsizliklerinden Dolayı hatalı bulunabileceği” sözleri yer alırken bu cümlelerin Baldwin’in röportajına karşılık niteliğinde olduğu söylendi.

İLK Defa KONUŞTU!

Rust sinemasında yaşanan kaza sonrası açılan davaların üzerine sessizliğini bozan Alec Baldwin, birinci Kez bir televizyon programında merak edilen ayrıntıları anlattı. George Stephanopoulos‘la yaptığı röportaj sırasında gözyaşlarına Yargıç olamayan Ünlü oyuncu, “Tetiği ben çekmedim. Asla kimseye silah doğrultup tetiği çekmem” ifadelerini kullandı.

“O MERMİNİN SETTE OLMAMASI GEREKİYORDU!”

Sunucunun Baldwin’e gerçek merminin sete nasıl girdiğini sorması üzerine Ünlü aktör, “Hiçbir fikrim yok. Birisi silaha gerçek bir mermi koydu. O merminin sette bile olmaması gerekiyordu.” halinde konuştu.

“BALDWİN BÜSBÜTÜN YIKILMIŞTI!”

Merakla beklenen röportaj sonrası Stephanopoulos, “Ben ABC’de nihayet 20 yılda binlerce röportaj yaptım Ama en gerin olanı buydu. Tüm sorulara samimiyetle Karşılık verdi. Baldwin büsbütün yıkılmıştı lakin İçten biçimde Tüm soruları yanıtladı” biçiminde İçten açıklamalarda bulundu.

Alec Baldwin’in açıklamalarının akabinde gözler bir Kez daha sinemanın silah sorumlusu ve Yardımcı direktör David Halls‘a çevrildi. Zira silahı Baldwin’e veren Yardımcı direktör David Halls ve sinemanın silah uzmanı Hannah Gutierrez Reed davada baş kuşkulu olarak yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Uğur Işılak’ın ‘Son Nefesimsin’ türküsü toplumsal medyaya damga vurdu!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir