Piiz grubunun davulcusu Mehmet Dudarık’ın darp edildiği olayda yeni gelişme!

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı Nis 26, 2023 Yorum Yok

Türkiye’nin Ünlü müzik kümelerinden Piiz’in davulcusu Mehmet Dudarık ve arkadaşı Oğuzhan Oğuz, geçtiğimiz Yıl Bilge Kaan Korkmaz tarafından darp edilmişti. 13 Yıl 6 aya kadar mahpusu istenen sanık Bilge Kaan Korkmaz, evvelki gün tahliye edildi. Duruşma ileri tarihe ertelendi.

“Fırtınam”, “Babam Sağolsun”, “Hadi Denizim” ve “İntihar Süsü” üzere modüllerle müzik dünyasının tanınan kümelerinden biri haline gelen Piiz, geçtiğimiz aylarda vahim bir olayla gündeme gelmişti. 15 Aralık 2022 tarihinde Ankara’nın Çankaya ilçesindeki bir cümbüş yerinde sahne alan ‘Piiz’ grubunun davulcusu Mehmet Dudarık, konserin akabinde sahneden inerek, izleyiciler ortasında bulunan çocukluk arkadaşı Oğuzhan Oğuz ile dans etmeye başladı. Bu sırada Dudarık ezkaza Bilge Kaan Korkmaz’ın arkadaşının ayağına bastı ve taraflar ortasında münakaşa çıktı. Dudarık özür dilemesine Karşın sakinleşmeyen Korkmaz, Dudarık’ı takip ederek cümbüş merkezinin bahçesinde darp etti.

Piiz

Önceki gün Ankara 65. Asliye Ceza Mahkemesinde gerçekleşen duruşmaya tutuklu sanık Korkmaz, müştekiler Dudarık, Oğuz ve taraf avukatları iştirak sağladı. Müştekiler Dudarık ve Oğuz, evvelki beyanlarını yinelediklerini belirterek, şikayetlerinin devam ettiğini Anlatım etti. Sanık Korkmaz da pişman olduğunu, uzun müddet tutuklu kaldığını, bu durumun kendisini mağdur ettiğini savunarak tahliye olmak istediğini lisana getirdi. Cumhuriyet savcısı, cürmün vasıf ve mahiyeti ile kanıt durumu nazara alınarak, sanığın tutukluluk halinin devam etmesi gerektiğini belirtirken; sanık avukatı, evvelki oturum tez makamının müvekkilinin tahliyesini istediğini ve geçen müddetin sanık lehine kıymetlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Mehmet Dudarık

Beyanların akabinde kararı açıklayan mahkeme, tutuklulukta geçen müddet, kanıtların Aka ölçüde toplanması ve yargılamada gelinen kademeyi göz önüne alarak sanık Korkmaz’ın tahliye edilmesini hükmetti. Taraflar 12 Ekim’de tekrar Yargıç karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

Mehmet Dudarık atağa uğradığı anlar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Seda Sayan’dan estetiklerini saklayanlara sitem! “Millet yaptırıp yaptırıp…”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir